1. jaskinia Raj położenie skały w których powstała
2.jaskinia Łokietka położenie skały w których powstała
3.jaskinia Niedźwiedzia położenie skały w których powstała
4.jaskinia Wielka Śnieżna położenie skały w których powstała
5.jaskinia Grota Mechowska położenie skały w których powstała
prosze o szybkie rozwiązanie <pliss>

1

Odpowiedzi

2010-04-09T18:41:45+02:00
Jaskinia Raj – wapienna jaskinia krasowa położona w pobliżu Chęcin (Góry Świętokrzyskie) w województwie świętokrzyskim na terenie rezerwatu przyrody "Jaskinia Raj", 11 km na południowy zachód od Kielc.

Jaskinia Łokietka - jaskinia krasowa o rozwinięciu poziomym w Dolinie Sąspowskiej w północno-zachodnim zboczu Chełmowej Góry w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego

Jaskinia Niedźwiedzia – najdłuższa jaskinia w polskiej części Sudetów, w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy odkryta w 1966 roku w obrębie wzniesienia Stroma (1166 m n.p.m.) w pobliżu wsi Kletno, odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru.

Jaskinia Wielka Śnieżna – najgłębsza i najdłuższa jaskinia Polski oraz najgłębsza jaskinia Tatr – 23 619 m długości i 824 m deniwelacji. Otwory jaskini znajdują się w Tatrach Zachodnich, w górnej części Doliny Małej Łąki i Dolinki Litworowej (część Doliny Miętusiej)Jest to jaskinia krasowa o typowo alpejskim charakterze, utworzona głównie przez wody topniejących lodowców.

Groty Mechowskie (Grota Mechowska, Jaskinia w Mechowie) – jaskinia sufozyjna, we wsi Mechowo w gminie Puck.Jaskinia powstała w obrębie wzgórza morenowego, wskutek wypłukania piasku spomiędzy scementowanych węglanem wapnia
8 3 8