Odpowiedzi

2009-11-03T16:10:06+01:00
Prawie 65% ludzi mieszka dzisiaj w wielkich miastach i a wiele przeprowadzilo się tutaj po drugiej wojnie swiatowej. oczywiście jest to dobre dla gospodarki i handlu, ale ma również wiele wad. stwarza to spory problem - samotnosc.
mysle, ze problem ten jest duzo wiekszy w polsce niż na przykład we francji czy w niemczech. u nas ludzie zyja w pospiechu, musza wszystko robic bardzo szybko. kto chce robic kareiere, nie ma czasu na kontakty ze znajomymi czy zawiazywanie nowych znajomosci. we francji i niemczech ludzie potrafia już polaczyc zycie prywatne z zawodowym. u nas niestety jeszcze to nie funkcjonuje. czasami jest to przykre i bolesne, szczególnie dla mlodych ludzi. dlatego ludzie, którzy przeprowadzili się do polski z innych krajow mowia często, ze tu nie ma się czasu dla siebie.
jest tez inny problem – w duzym miescie jest wszystko anonimowe i bezimienne. przeszkadza to mlodym ludziom, dlatego często nie chodza do supermarketow tylko odwiedzaja osiedlowe sklepiki, gdzie sa znani z imienia.
w dwudziestym pierwszym wieku znamy wiele rzeczy i instytucji, które maja nam pomagac w nieodczuwaniu wyobcowania i samotnosci w wielkim miescie. kiedy nie ma się kompleksow ale posiada troche czasu można znalezc sobie hobby. dla jednych jest to plywanie czy nurkowanie, dla innych malowanie albo jezyki obce. nie jest wazne, co to jest. liczy się, ze sprawia to czlowiekowi przyjemnosc i jest to rzecz, która chce i lubi robic.
dlatego wymyslono tez internet. żeby nawiazywac nowe znajomosci i wypelnic wolny czas. godzinami potarfia mlodzi siedziec przed komputerem, chatowac i pisac internetowe pamietniki. jest to nowa forma, ale mlodzi bardzo to lubia. starsi mawiaja, ze kto nie ma wlasnej prywatnosci, wymysla bajki, żeby wydac się bardziej interesujacym. oczywiście nie zawsze jest to prawda, ale czasmi się zgadza. internetowe pamietniki i komorki pomagaja nam utrzymac kontakt z rodzina i przyjaciolmi.
zycie w wielkim miescie może tez mieć zalety. ma się lepsze persektywy i mozliwosci niż na wsi. tutaj jest wiecej dobryh szkol, uniwersytetow, latwiej jest dostac dobra prace. w wielkim miescie jest się naiezaleznym. można jezdzic samochodem albo autobusem ale nie jest się absolutnie zdanym na rodzine. wszystko jest blisko – puby, dyskoteki i sklepy. jest latwiej uksztaltowaxc wlasna indywidualnosc. dla inteligentnych ludzi jest wiele wystaw, wernisaży i dobrych filmow. trzeba tylko mieć troche pieniedzy aby w pelni ciezyc się wszystkimi urokami duzego miasta.
mieszkanie w duzym miescie ma zarówno zalety jak i wady. spotyka się tu wiele ludzi, którzy sa niezyczliwi tylko dlatego, ze nie maja czasu nawet na zajecie się swoimi sprawami. zycie jest ciezsze, wszedzie ma się konkurencje. no i żeby zyc naprawde dobrze trzeba mieć sporo pieniedzy bo w miescie wszystko jest bardzo drogie.
33 1 33
  • Vikk
  • Rozwiązujący
2009-11-03T16:12:21+01:00
Zalety:
- łatwiejsze życie
- szybciej można znaleźć pracę
- pracodawcy łatwiej znajdują wykwalifikowanych pracowników
- funkcjonowanie większości zakładów przemysłowych i usługowych

wady:
- trudności komunikacyjne
- wyższe koszty pracy
- zaniczyszczenie środowiska
- choroby cywilizacyjne
23 4 23
2009-11-03T16:14:54+01:00
Wady :
Korki samochodowe,
Spaliny wydzielane przez pojazdy,
Hałas,
Fabryki ,
Zanieczyszczenia,


Zalety:
Wiele szkół i zakładów pracy,
Parki,
Atrakcje turystyczne,
Duzo sklepów,
Baseny,
Rózne środki rozrywki typu : dyskoteki, puby, Kina
Supermarkety


Może byc? :)

30 4 30