Napisz opowiadanie, w którym przedstawisz historię opowiedzianą w ,,Liliach" z punktu widzenia starego pustelnika.
a)Nadaj swojej procy cechy niesamowitej opowieści.
b)Pamiętaj o konsekwentnym prowadzeniu narracji w 1. osobie.
c)Postaraj się wiernie przedstawić wydarzenia i sugestywnie oddać niezwykłą atmosferę ballady.
d)Nie zapomnij o zawarciu w swoim opowiadaniu morału.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T20:14:54+02:00
Było już ciemno, siedziałem w swojej chatce i rozmyślałem o planach na jutrzejszy dzień. Nagle do drzwi ktoś głosno zapukał. Podszedłem do drzwi, zapaliłem światło przed chatką , by zobaczyć gościa. Jestem starym człowiekiem , wiele widziałem w swoim życiu, ale, to , co zobaczyłem bardzo mnie przeraziło. U drzwi stała kobieta , cała drżąca, blada , przypominająca upiora. Zaprosiłem ją do siebie , aby dowiedzieć się, co się stało, czy mógłbym jej jakoś pomóc. Kobieta opowiedziała mi , że zdradziła męża , gdy był na wojnie. Bojąc się, że on odkryje prawdę, zabiła go własnymi rękami. Strasznie bała się kary, nie żałowała jednak swojego czynu. Poprosiła mnie o poradę w tej sprawie.ja jej rzekłem:
- to co zrobiłaś jest straszne, a potwierdzić ten czym może tylko mąż, który już nie żyje. Idź więc do domu.
Minął jakiś czas , a wdowa ponownie zapukała do moich drzwi. Zaczęła opowiadać:
- przyjechali do mnie bracia męża. Długo czekali na niego, lecz nadaremnie. Postanowili u mnie zostać i obaj mi się oświadczyli.
Proszę cię pustelniku ponownie o pomoc. Którego mam wybrać?
Męża nie ma już rok, a ja nadal czuję jego obecność. Słysząc to, powiedziałem:
-jeśli chcesz . mogę wskrzesić twojego męża.. Ona zaś nie chciała, aby mąż powrócił. Zrobiło mi się żal jej i się rozpłakałem. Kobieta ponownie spytała o braci. Ja jej na to:
- musisz zdać się na swój los i Boga. Powiedz im, aby z samego rana udali się po kwiaty i upletli wianki. W dzień ślubu wybierz jeden z wianków. Ten wianek, który wybierzesz wskaże ci właściwego z braci. Usłyszawszy to kobieta szybko wyszła i powróciła do domu. W swoim życiu, nigdy więcej jej nie spotkałem. Nie wiem jak potoczyło się jej życie. mam nadzieję, że wybrała właściwego mężczyznę i jest szczęśliwa zarówno ona jak i jej dzieci.
285 4 285
bardzo pomogło dostałem piątkę że sprawdzianu
dostałam 6 z zadania domowego dzięki
Ja dostałam 4 więc to dobre za bardzo nie jest