Mieszkasz w małym miasteczku w Wielkiej Brytanii. Właśnie dowiedziałeś/aś
się o zamiarze zlikwidowania placu zabaw na twoim osiedlu i wybudowaniu
parkingu. Napisz list do władz miasta z protestem przeciwko tym planom
• Przedstaw się i poinformuj, w jakiej sprawie piszesz,
• Poinformuj, skąd dowiedziałeś/aś się o tych planach i dlaczego się z
nimi nie zgadzasz,
• Uzasadnij, dlaczego pozostawienie placu zabaw jest dla ciebie takie
ważne i zaproponuj, gdzie indziej mógłby się mieścić parking
• Poproś o odpowiedź i wyjaśnienie powodu decyzji likwidacji placu.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T20:27:33+02:00
Po polsku:
dzień dobry!
mam na imię... pochodzę z nie wielkiej miejscowości zwanej...
właśnie dowiedziałam się od pewnej pani że w miejsce placu zabaw chcecie zbudować parking . Moim zdaniem to bardzo zły pomysł gdyż nasz plac jest w bardzo pięknym i bezpiecznym miejscu , bo znajduje się koło przepięknego parku i nie zagrażają małym dzieciom gdy wybiegną na drogę ponieważ plac jest dosyć daleko od drogi .Jest to dla mnie bardzo ważne bo moja siostra jest mała i lubi bawić się na tym placu , a także ja i moi przyjaciele uwielbiamy spędzać czas spacerując po placu i parku a gdy już zrobicie ten parking nie będziemy mogli spacerować bo samochody będą zanieczyszczać powietrze i nie będzie tak wesoło jak kiedyś . Plac zabaw jest jednym z moich ulubionych miejsc naprawdę przecież jest tyle wolnych miejsc na których mógł by się znajdować ten plac .
Bardzo dziękuje z góry za przeczytanie mojego listu i bardzo proszę zastanówcię się nad podjęciem tej decyzji bo jest ona dla mnie bardzo ważna . Pozdrawiam Was serdecznie!
po angielsku :
Good morning!
my name is ... I come from is not a great place called ...
I learned from a lady in the place you want to build a playground parking lot. I think it is a very bad idea because our place is very beautiful and safe place, because it is located near the beautiful park and will not compromise when run their small children on the road since the square is quite far from the road. It is very important to me because my sister is small and likes to play in this square, as well as my friends and I love to spend time walking around the square and the park and once you do the parking will not be able to walk because the cars will pollute the air and will not be as cheerful as ever. Playground is one of my favorite places really, after so many free places where he could to locate the square.
We thank you in advance for reading my letter and please Think about taking that decision, because it is very important to me. I greet you warmly!
mam nadzieje że bedzie dobrze ;)
3 1 3
2010-04-09T20:31:40+02:00
Szanowni Państwo!
Mam na imię... i pochodzę z małego miasteczka w Wielkiej Brytanii.
Piszę do państwa,ponieważ dowiedziałam się,że mają państwo zamiar zlikwidować plac zabaw,a wybudować parking.Ta sprawa bardzo mnie poruszyła.
W naszym osiedlu mieszka dużo dzieci,które chętnie spędzają czas na placu zabaw.Nie możemy dopuścić do tego,aby zamiast placu zabaw miałby być parking.Owszem parking jest potrzebny ,ale dzieci nie zrozumieją tego i będzie im bardzo przykro.Moim zdaniem najlepszym miejscem na wybudowanie parkingu byłoby tuż obok supermarketu,ponieważ codziennie przyjeżdża do sklepu dużo ludzi.Parking byłby bardzo przydatny.
Dlatego proszę o szybką odpowiedź i wyjaśnienie powodu decyzji likwidacji placu.

Z poważaniem
................................