Odpowiedzi

2010-04-10T15:41:41+02:00

Na film „Katyń” nasza szkoła wybrała się do kina dnia ... Został on wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę na podstawie opowieści Andrzej Mularczyka (zabitego w 1940r.).
W filmie zostali obsadzeni bardzo dobrzy aktorzy: Artur Żmijewski, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Paweł Małaszyński i wielu innych.
“Katyń” to film o oficerach, którzy do końca pozostali wierni krajowi, ale chyba jeszcze bardziej o kobietach, równie nieugiętych i odważnych, co ich mężczyźni, które nieświadome zbrodni czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci... Bezkompromisowe rozliczenie kłamstwa, które miało kazać Polsce zapomnieć o swoich bohaterach. Film ukazuje niezłomną walkę o pamięć i prawdę, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce.
Według nas aktorzy dobrze wywiązali się ze swoich roli. Od początku filmu zwraca na siebie uwagę świetna scenografia i mundury. Muzyka jest stonowana, odpowiadająca całemu nastrojowi, ale podczas filmu nie zwracamy na nią uwagi. Obraz filmu ukazany jest w sepii i szarych kolorach.
Czy warto iść do kina na „Katyń”? Myślimy, że warto, choćby po to, aby uświadomić sobie, co tak naprawdę kiedyś się stało.
O zbrodni katyńskiej nie miał się nikt dowiedzieć. Dziś wiemy już wszyscy. Wbrew obawom poległych oficerów, zostało po nich dużo więcej, niż guziki.