Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T08:24:11+02:00
Kiedy jest wojna świat zmienia się w wielkie pola śmierci.Króluje nienawiść,strach ,cieppienie niewinnych ludzi ,dlatego czas wojny to czas pogardy.
Podczas wojen giną miliony ludzkich istnień.Każde z nich miało swoją historie,swoje smutki i radości.Każdy z nich miał dom rodzine przyjaciół.Z bronią w reku czuli się jak nagle wyrwany z kontekstu człowiek.Człowiek który pewnie już nigdy nie wróci by ten kontekst zrozumieć.
Gdy zrzucane są bomby ginie mnóstwo niewinnych cywili.Krótka historia dziecka i ta z koszykiem życiowych doświadczeń matki przerywane są przed czasem uzbrojonymi zębami śmierci.Bywa ze nienawistny płomień niszczy całą wieś .Wioskę która żyła jak kazda wioska swoim zyciem.Miała swoje przesądy,uroczystości i problemy.
Siostry,żony,matki i młode dziewczyny żegnały swoich chłopców ze łzami.Bracia,męzowie czesto zostawiający dzieci,synowie często ostatni raz widzieli swoje kobiety.Nie raz bywało tak ze gdy ortry nabój rozrywał młode serce chłopiec płakał.Płakał nie z bólu ale z tęsknoty i troski o rodzine.
Powyższe argumenty potwierdzają postawioną teze.Wojna jest czasem śmierci.Wojna jest czasem malowanym rudą krwią na czarnej ziemi.Wojna jest czasem zakrapianym łzami i podsycanym nienawiścią.Wojna jest czasem pogardy.