Korzystając z encyklopedii lub innych źródeł informacji(słowników biograficznych, internetu, gazet itp.), napisz notatkę o swoim ulubionym autorze książek dla dzieci i młodzieży. Nie zapomnij napisać:
-jak się nazywa,
-jakie była najważniejsze sytuacje w jego życiu(kiedy się urodził, gdzie i kiedy się uczył, jakie były jego zainteresowania)
-kiedy i jakim utworem zadebiutował; jakie przyznano mu nagrody; które utwory przyniosły mu popularność, a które najbardziej cenisz.

Proszę o pomoc!

2

Odpowiedzi

2010-04-09T21:45:19+02:00
Nancy Kleinbaum urodziła sie w 1948 roku. Pisaraka i dziennikarka. Studiowała na Northwestern University (Uniwersytet Północny) w Evanston w Stanach Zjednoczonych od 1966 do 1970 roku. Fascynowała ją literatura. Napisała książkę pod tytułem "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Książka zostałą wyreżysowana i w 1989 roku Oskara za najbardziej orginalny scenariusz. Najbardziej zasłnęła właśnie tym dziełem. Cenie ta książkę ponieważ opowiada o prawdziwej przyjaźni.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T21:47:56+02:00
Moim ulubiony autor jest Jan Frey. Urodziła się 17kwietnia 1969r w Düseldorfie. Jej hobby w czasie dzieciństwa to było już pisarstwo. Była studentką literatury, historii i sztuki. Napisała ona książki: "Bez odwrotu", "chłód od raju", "odlot na samo dno" "Być piękną" . Fascynują mnie jej książki, ponieważ obejmują tematykę poważnych problemów nastolatek, czyli m.in. mnie.
Najbardziej spodobała mi się książka "Bez odwrotu", kiedy to nastoletnia bohaterka została młodą matką. Nie została jeszcze za nic wynagrodzona, chociaż wiem że zasługuje. Warto zasiąść do jej lektur.
2 3 2