Odpowiedzi

2010-04-09T22:34:11+02:00
Najlepiej widzi sie tylko servrm moim zdaniem znaczy ze to co przezyjemy a to bylo strasznie wazne dla nas to to pozostaje w naszej pamieci w naszym sercu i trodno nam o tym zapomniec.!Autor książki pisząc ten cytat pszypuszczal ze bedziemy sie nad nim zastanawiac, Mały ksiaże za wszelkie siły chciał znaleźć sobie przyjaciela, dlatego tez zwiedzał planety, ale zaden mieszkaniec kazdej zwiedzonej przez niego planety sie nie nadawal. z kazdej zwiedzonej planety wyciagal wnioski i zastanawial sie nad cytatem
8 2 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T22:34:52+02:00
Gdy przyjedziemy na ten świat to na początku nic nie umiemy podobnie jak Mały Książę posiadamy własną planetę. W tym okresie życia wydaje nam się, że na świat patrzy się tylko oczami. Z czasem spostrzegamy, że jest inaczej. Jesteśmy coraz bardziej ciekawi świata, z roku na rok stajemy się starsi, zaczynamy mieć swoje mądrości, czujemy, że ma na nas wpływ jakiś głos wewnętrzny i pomału wkraczamy w dorosłość, a to życie wygląda inaczej.
Mały Książe” mówił iż „najważniejsze jest niewidzialne dla oczu”.
Oczy nie pokażą nam wewnętrznego charakteru człowieka, na którego akurat patrzymy.
Zrobi to jednak nasze serce, ponieważ pokazuje to jaki ktoś jest naprawdę. „Widzi to czego oko nie dostrzega” i głównie to co dobre.
Bo przecież z skąd mamy wiedzieć jakim kto jest człowiekiem? Choć jesteśmy do siebie podobni, każdy z nas jest inny. Wszyscy mamy uczucia, które łatwo zranić lecz niektórzy ludzie zachowują się tak jakby ich nie posiadali. Drwią z innych osób, uważają ich za głupszych, poniżają i to tylko dlatego, że nie noszą drogich ubrań, modnej fryzury, nie jeżdżą fajnymi samochodami bądź po prostu dlatego, że nie mają pieniędzy.
Tak być nie powinno. Taki ktoś nie musi być milionerem żeby okazać się fantastycznym przyjacielem. Dlatego powinniśmy „mieć serce i patrzeć w serce”.
19 3 19