Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T09:30:56+02:00
Dobro jest rzeczą bezcenną .Bez tego ten świat byłby ponury ,przepełniony nienawiścią ,jednak tak naprawdę dobro jest niezniszczalne.
Dobra nic nie pokona ,wszystko co złe zawsze ma swój początek i kres .Każde dobro przynosi owoce trwałe ,dobre ,obfite . Nic co dobre nie znika z horyzontu Boga –Najwyższego Dobra .Jeśli będziemy źle postępować złem będzie nam odpłacone ,natomiast kiedy nasze uczynki będą dobre - dobrem nam odpłacą .Jednak zawsze i wszędzie gdzieś zło będzie miało swoje miejsce w każdym człowieku .Nie da się całkowicie wytępić zła jednak można zatrzymywać stopniowo jego rozprzestrzenianie się .Dobro ,siła wyższa ,która zawsze wygrywa bez względu na to czy ludzi o złotym sercu jest dużo czy mało (jak jest to najczęściej pokazywane na ekranach) zawsze daje sobie radę . Dla prawdziwego człowieka najważniejsza jest uczciwość wobec innych i wobec samego siebie. To człowiek, który potrafi kształtować swój charakter, rozwija w sobie dobro, nie poddaje się złu i zwątpieniu – jest kowalem własnego losu.
Według mnie stwierdzenie iż dobro jest niezniszczalne jest jak najbardziej słuszne. Sądzę ,że każde zło można pokonać własną wolą, natomiast dobro jest w każdym z nas choć nie każdy potrafi je wydobyć na światło dzienne i niestety zdarzają się ludzie u których z powodu słabości zło przeważyło nad dobrem lecz podsumowując zło nigdy nie pokona dobroci.
31 4 31
2010-04-10T09:36:13+02:00
Moim zdaniem dobro jest bardzo zniszczalne.Ponieważ na świecie jest bardzo złych ludzi .Ludzie są niedobrzy dla innych np w szkole .
Dokuczają dzieciom .Biją swoich rówieśników .
Ludzie dorośli ,zatem źli okradają np domu ludu .


Lecz kiedyś to zło może się naprawić .
29 2 29