Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T09:25:31+02:00
Świat to jednak wielka tajemnica, tak jak ludzie mijani codziennie,którzy często błądzą. Dla Niektórych z nich liczą się tylko korzyści materialne, dla innych zaś miłość, ale są też tacy dla których wielką rolę odgrywa piękno otaczającego nas świata. jestem Przychylna stwierdzeniu, że "świat pozbawiony piękna ogrodów byłby Uboższy'. w dalszej części postaram się udowodnić, odwołując się do odpowiednich przykładów.
Pierwszym MOim argumentem przemawiającym ze słuszność tezy jest jest postawa dziewczynki z Powieści Francisa Burnetta Pt. :"tajemniczy Ogród'. Główna bohaterka ,która utraciła najbliższe osoby, odkryła tajemniczy ogród, jednak on był bardzo zaniedbany, ponieważ nikt o niego nie dbał. Jednak Bohaterka uczyniła z niego cudowne miejsce a jednocześnie stała się miłą i dobrą osobą. Pomagała również kuzynowi, którego wszyscy uważali za niepełnosprawnego. przywróciła mu radość życia. To właśnie ogród pomógł jej inaczej spojrzeć na Świat i sprawił, że na nowo zaczęła się uśmiechać.
Innym przykładem jest Książka pt. :"Ania z Zielonego Wzgórza" główna bohaterka również miała nieciekawe życie.jednak otuchy dodawały jej ogrody. tam mogła się zrelaksować. bardzo często czytała tam książki.
Kolejnym argumentem jest to , że przyroda jest natchnieniem dla wielu artystów. Myślę , że to właśnie zamiłowanie do natury sprawiło , że postało wiele ballad i senatów Adama Mickiewicza oraz innych poetów.
Reasumując swoje rozważania stwierdzam, że "świat Pozbawiony Piękna ogrodów byłby Uboższy. Panuje w nich spokój i harmonia. ogrody są miejscem spotkań zakochanych. Uważam, że są on jednym ze Skarbów świata i nigdy nie powinno ich zabraknąć>
1 5 1