Jak rozumiesz zacytowane zdania?
1.,,Niechętnie mówi się o swoich brakach,inni to przecież robią za nas''.
2.,,Wszyscy mamy wady, ale posiadamy także zalety''
3.,,Jest się czymś jednym, a nagle staje się zupełnie czym innym''
4.,,Fortuna kołem toczy''

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T10:45:57+02:00
1.,,Niechętnie mówi się o swoich brakach,inni to przecież robią za nas'' - wolimy nikomu nie mówić czego nie umiemy ale inni za nas to roniosą dookoła.

2.,,Wszyscy mamy wady, ale posiadamy także zalety'' - wszyscy posiadamy dobre cech i złe cechy charakteru.

3.,,Jest się czymś jednym, a nagle staje się zupełnie czym innym'' - jestes sobą ale pod wpływem innych zmieniasz sie w kogoś innego.

4.,,Fortuna kołem toczy'' - szczęście i wszystko co dobre ciągle cię otacza.


myślę że dobrze:]
12 2 12
2010-04-10T11:16:49+02:00
1.To zdanie mówi nam , że ludzie nie chcą wytykać swoich wad.Inni natomiast robią to za nich np.Pewien pan Marek spóźnił się na spektakl teatralny...Wchodzi w samej połowie i siada obok nieznanego człowieka, który nagle wytyka mu wady.Mówi : ale pan jest spóźnialski po i widzę że gustu też pan dobrego nie ma...[bo nie podobało mu się ubranie Marka]

2..Każdy mimo swoich wad , posiada również zalety.Często zdarza się , ze osoby na pozór miłe kryją jakąś mroczną tajemnicę , a ludzie bardziej oschli są na prawdę uczciwi.Dlatego nie można ufać innym bezgranicznie,ale nie należy też być typem samotnika.

3.Człowiek szybko się zmienia.Jego poglądy , zainteresowania właśnie tej zmianie podlegają.Ludziom, którzy dobrze znają daną osobę wydaje się , że ona zawsze taka będzie - nie zmieni się wcale.Jednak tak nie jest.

4.Ludzie mają czasem wiele szczęścia.Powiedzenie : "Fortuna kołem się toczy " oznacza, że czasem możemy wygrać coś cennego np.pieniądze .Moim zdaniem to powiedzenie odnosi się również do szczęścia w formie rodziny , przyjaciół.Czasem los potrafi spłatać figle i wszystko dzieje się nie po naszej myśli.Trzeba jednak myśleć pozytywnie, nie przejmować się tym i mieć zawsze nadzieję na lepsze dni.
Myślę , ze ci pomogłam :) pozdrawiam ;]
5 4 5