Odpowiedzi

2010-04-10T12:25:50+02:00
CHARAKTER:
Charakter Ani jest bardzo zmienny, ponieważ :raz był wesoła dla swego otoczenia ,a raz mogła nawet nakrzyczeć na przyjaciółkę Maryli -Małgorzatę .Ania była bardzo wytrwała, szczera ,otwarta. Często była konfliktowa ,gdy nazywano ją „marchewką”, lub wyśmiewano się z jej wyglądu. Zawsze była cierpliwa szczególnie gdy czekała na decyzję Maryli i Mateusza o pozostanie na Zielonym Wzgórzu. Była bardzo uzdolniona ze względu na „klub powieściowy” ,który sama utworzyła. Zachowanie dziewczynki, podobnie jak jej sposób patrzenia na świat, było oryginalne i niepowtarzalne. Ania nawet w rzeczach pospolitych widziała niezwykłość. Drzewom i jeziorom nadawała imiona i potrafiła godzinami siedzieć zamyślona. Ania gdyby nie marzenia – nie potrafiłaby znieść ponurej rzeczywistości. Posiadała niezwykłą zdolność wyrażania uczuć poprzez słowa i plastyczne opowiadania.

Moim zdaniem Ania jest dobrą przyjaciółką, ponieważ zawsze można na niej polegać i jest odporna na trudy życia. Nigdy nie życzy niczego złego swym najbliższym. Dzięki swej uczciwości i wesołości szybko zjednywała sobie sympatię otoczenia. Ja także pragnęłabym mieć taką przyjaciółkę.
OPIS:
Ania Shirley jest bohaterką książki "Ania z Zielonego Wzgórza". Poznajemy ją w chwili przybycia do
Maryli i Mateusza,miasteczka Avonlea.
Dziewczynka ma jedenaście lat, od niemowlęcia przemieszcza się z jednego sierocińca do drugiego.
Ma rude, bardzo wyraziste,jasne włosy. Duże piegi pokrywają całą jej twarz. Oczy koloru szarozielonego.
Ubierała się w brzydkie, staromodne sukienki. Dzieci z miasteczka i szkoły śmiały się z powodu jej koloru włosów i piegów. Zaprzyjaźniła się tylko z Dianą.

:)
1 5 1