Spójrz w sufit w swoim domu i wyobraź sobie, że ,,właśnie tam królestwo baśni leży''. Opowiedz własną domową baśń, której bohaterami będą twoi bliscy.

Postaraj się, aby twoja baśń była jak najbardziej niezwykła. Pamiętaj o szczęśliwym zakończeniu, w którym zwycięża dobro i sprawiedliwość.

Aby bardziej zaciekawić słuchaczy, zastosuj zdania pytające (Czy słyszeliście podobną historię?) lub rozkazujące (Posłuchajcie mojej opowieści!).

NA POZIOMIE KLASY IV SZKOŁY PODST. !!!!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T13:25:57+02:00
Posłuchajcie mojej opowieści!
W domu państwa.....(wasze nazwisko)było bardzo spokojnie. Pewnego dnia najmłodszy z członków rodziny gdy spał usłyszaj jakiś dziwny dzwięk a po chwili mama wstała z łóżka i gdzieś poszła.Przerażony (imię)bał się tak bardzo że nie szybkim ruchem znalazł się pod kordłą.Drugiego dnia (imię)opowiedział swojej starszej siostrze(imię) że słyszałtop wszystko ubiegłej nocy.(imię)postanowiłarozwiązać zagadkę.Następnej nocy znów skąś dobiegały dziwne dzwięki ale tym razem siostra chłopaca(imię siostry) wraz z nim postanowiła to sprawdzić .Szli schodami w dół do piwnicy i szli a dzwięki były głośniejsze i głośniejsze.Nagle usłyszeli szumot a podłoga pod nimi zaczeła zamieniac się jakby w ruchome piaski.Dzieci z przerażenia krzyczały ale po chwili znależli sie na łące a nad nimi było widac podłoge ich piwinuuicy która nagle znikła .Zza krzaków wydobywał sie ten dzwięk nogi małego chłopca i dziewczynki były jak z waty a serca biły niczym mlot.Nagle zza krzaków wyłoniła się postać gadającej wróżki krzycząća imię ich rodziców:(imie matki)(imię ojca)!.Nagle wróżka spostrzegła dzieci zabrała ich do zamku dzieci bawiły się bez granic .Gdy nagkle zabił dzwon a niebo nad nimo zbliżyło się coś ich wciągneło.Rano znalezli sie w łózku.Siedziała obok nich mama a dzieci krzyczały:Mamo mamo!byliśmy tam wróżki i to zbliżające się niebo. Mama odpowiedziała ze to musiał być zły sen bo słyszała krzyki i odrazu do nich przybiegła dzieci uwierzyły w słowa matki i wszystko skończyło się szczęśliwie.Ale pozostaje jeszcze jedno pytanie.Skoro to sen to dlaczego dzieci miały nogi w dziwnym świecącym pyłku którego nigdy dotąd niewidziano?:)
7 5 7