Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T13:48:35+02:00
Tam w googlach jest taka interpretacja:

"Obraz Caspar'a Fredrich'a "Kobieta w oknie" przedstawia zamyśloną Karolinę Fredrich, w ciemnym i pustym pokoju. Kobieta jest wpatrzona przed siebie. Stoi do nas tyłem, więc nie potrafimy dokładnie określić w jakim jest nastroju.
Wydaje się być samotna i opuszczona. Myślę, że za czymś tęskni. Uważam, że kobieta wyrzuciła coś ze swego serca, lecz nie może usunąć tego z pamięci. Możliwe, że ta żaglówka przypomina jej dawne beztroskie czasy do których chciałaby powrócić. Być może pragnie się znaleźć w tym kolorowym świecie na zewnątrz. Wyjść z ponurego domu. Za jej oknem widać fragment zielonego lasu i błękitnego nieba.
Moim zdaniem obraz jest bardzo ładny. Smutny, a zarazem wesoły. Oddaje spokój, zmusza nas do refleksji. Na pewno jest tajemniczy. Nikt do końca nie wie, co tak naprawdę chciał nam przekazać autor. "

Skoro to ma byc kartka z pamietnika to moze napisz cos w stylu
:

"Ach, taka jestem samotna, czuje sie jak wiezien we wlasnym domu. Chcialabym poznac smak przygody, ale nie moge tego wszystkiego zostawic. itp..."

Moze wymysl historyjke, ze rodzice trzymaja ja krótko i nie pozwalaja na zadne zabawy czy wyjscia. Albo, ze musi sie opiekowac chora matka, a chcialaby wyjechac i ma poczucie winy, ze targaja nia takie mysli. Albo czeka na meza, który jest marynarzen i wyplynal w morze. Tyle jest róznych dowolnych pierdól, które mozesz wymyslic


7 3 7