Odpowiedzi

2010-04-10T14:22:21+02:00
Romeo poznaje Julię i zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia ,tym razem w wazajemnością.Romeo postanawia zdobyć swoją nażeczoną zakradając się do ogronu i wyznając jej miłość .widząc to julia zaproponowała śłub jak najszybciej. Ustalają godzinę i nastęonego dnia pod pretekstem spowiedzi udają się do kaplicy ojca LaurentegoKiedy młoda para już się rozeszła, Merkucjo prowadził bitkę z Rotgierem w której poległ. Romeo dowiedziawszy się o śmierci przyjaciela, postanawia go pomścić i zabija Tybalta. Książe skazuje go na wygnanie z miasta, co dla Romea jest gorsze od kary śmierci. Kiedy wyjeżdża, pan Kapuleti ustala datę ślubu Parysa z Julią. Dziewczyna nie może wyjść za Parysa, ponieważ popełniłaby bigamię, knuje więc spisek z ojcem Laurentym. Wieczorem zażywa truciznę, która usypia ją na dwa dni, symulując śmierć. Ojciec Laurenty wysyła list do Romeo, zawierający mowę o owym spisku, jednak list ten nie trafia w ręce chłopaka. Kiedy ten dowiaduje się o śmierci Juli, nie zważając na nic, wyrusza do grobu dziewczyny.

Na cmentarzu spotyka Parysa, z którym zaczyna szamotaninę. Parys zostaje zabity.po paru godzinach płaczyu zjawia się ojciec laurenty i pyta się go czemu jest taki smutny i opwiada mu historię (co się stało po koleji)
po rozmowie budzi się Julia ,przybiegają obydwie rodzinny pytając dlaczego julia lezała w grobie ta odpowiedziała że kocha Romea więc obydwie rodzinny się pogodziły i zyly już w zgodzie .... Romeo i julia wzieli slub ponownie i żyli dlugo i szczęśliwie
p.s mam nadzieję że ci sie spodoba i dostaniesz dobrą ocenę pozdrawiam
2 3 2