1. Zredaguj zaproszenie do obejrzenia spektaklu teatralnego "Romeo i Julia". W swojej pracy odwołaj się do prologu.

2. Ustal przyczynę tragedii Romea i Julii. Zredaguj w punktach plan zdarzeń, o których opowiadają ojciec Laurenty, Baltazar i Paź.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T13:51:47+02:00
ZAPROSZENIE
Serdecznie chciałem bym zaprosić Państwo........na spektakl pt.Romeo i Julia.Jest to tragedia Wiliama Szekspira opowiadającach o tragicznej i silnej miłości dwóch różnych płci z różnych rodzin,które się ze sobą kłócą.Spektakl odbędzie się w dniu 24.05.2010r.w teatrze ..............o godzinie 17.Serdecznie zapraszamy.Wstęp darmowy.


Przyczyną tragedii tych dwóch młodych, zarazem kochających się osób były kłótnie rodzin jak i niedopilnowanie tych młodych ludzi.
Plan wydarzeń:Julia gdy dowiedziała się o tym że ma wyjść za mąż za Parysa poszła z tym problemem do Księża Laurentego,gdzie otrzymała eliksir pozoryjący śmierć.Wysłała list do romea który został wygnany z werony za śmierć jednego z ludzi ale on tego listu nie otrzymał.Kiedy Julia wypiła już eliksir zapadła w śpiączkę.Romeo został poinformowany o pozornej śmierci lecz nie wiedział ,że to tylko śpiączka by mógł się z julią zobaczyć.Gdy zobaczył julię ten wypił truciznę,następnnie Julia się obudziła i też się zabiła ,lecz sztyletem.