Odpowiedzi

2010-04-10T15:19:18+02:00
Człowiekowi potrzebny jest 2 człowiek.W swojej pracy postaram się udowodnić słuszność tej tezy odpowiednimi argumentami
Pierwszy argument odnosi się do książki A.Kamińskiego ,,Kamienie na szaniec". W książce chłopcy podczas walki z hitlerowcami pomagają sobie wzajemnie i wspierają się.Gdy jeden z nich jest załamany reszta chłopców podnosi go na duchu.Gdy Rudy został porwany przez Niemców mógł liczyć na swoich przyjaciół i ta myśl utrzymywała go przy życiu.
Drugi argument z kolei nawiązuje do krótkiej noweli ,,Stary człowiek i morze" Opowiada ona o rybaku Santiago a także jego małym przyjacielu chłopcu o imieniu Manolin.Santiago uczył chłopaka połowu ryb rozmawiał z nim i spędzał praktycznie każą wolną chwile.Była to piękna przyjaźń gdyż potrzebowali siebie na wzajem i lubili swoje towarzystwo.Gdy Santiago wypłynął na połów ryb poczuł że bardzo brakuje mu Manolina,był smutny i nie miał już z kim rozmawiać o połowie ryb,sporcie czy życiu.
Trzecim i zarazem ostatnim argumentem niech będzie to,że człowiek jest istotą towarzyską i zawsze lepiej czuje się w gronie znajomych,rodziny niż samotnie wędrując przez życie.Człowiek potrzebuje wsparcia pocieszenia ale także 2 osoby z którą mógł by porozmawiać,powspominać czy też spędzić miło czas.Ludzie bardzo łatwo nawiązują kontakty i szybko przywiązują się do siebie. W naszym życiu jest wiele ważnych osób rodzice,koleżanki czy nawet nasz partner/partnerka.I gdyby zabrakło choć jednej z wymienionych osób byli byśmy niewątpliwie smutni może nawet załamani...Gdyż czuli byśmy w pewnym stopniu pustkę bo człowiek potrzebuje 2 człowieka jak wody czy powietrza !
Można by przytoczyć jeszcze wiele przykładów na potwierdzenie tej tezy.Mam jednak nadzieje że udowodniłam jej słuszność moimi przemyśleniami.
1 5 1