Odpowiedzi

2009-11-03T16:52:04+01:00
Rejent to wdowiec w średnim wieku, samodzielnie wychowywujący swego jedynego syna Wacława. Milczek jest człowiekiem zamożnym, o czym świadczy chociażby fakt, iż należy do niego połowa zamku. Drobny, szczupły i niski szlachcic ubrany chodzi zazwyczaj w kontusz związany pasem. Emanuje z niego spokój- jego ruchy są powolne i opanowane, sposób wypowiadania się słodki i cichy. Można by było uznać go za bardzo religijnego, ponieważ często powołuje się na „wolę nieba”, ba, nawet sposób, w który trzyma ręce jest „modlitewny”. Jednakże w rzeczywistości ujmująca i spokojna osobowość Rejenta to tylko „przykrywka” dla jego prawdziwych zamierzeń. Charakter szlachcica jest bardziej złożony niż mogło by się wydawać…
Milczek jest bardzo inteligentny - pod maską udawanej pobożności, spokoju i opanowania, knuje swe intrygi, które pomagają mu w osiągnięciu różnych celów.
Choć jest bogaty, cechami charakteryzującymi go są skąpstwo i pazerność.
Moim zdaniem Rejent Milczek jest postacia która nie budzi sympatii u czytelników. Jest typem zakłamanego i fałszywego, ale także bezwzględnego człowieka - do wszystkiego dochodzi „po trupach”. Inni ludzie nie są dla niego ważni - szczęście własnego syna to dla niego nie wystarczający powód do zaprzestania swych intryg.
2 5 2