Odpowiedzi

2010-04-10T14:40:57+02:00
Strój kobiecy: tybetowa, czerwona, kwiecista spódnica, tiulowy fartuszek, biała bluzka wykończona koronką, czarny, sukienny gorset, bogato zdobiony koralikami, "chwaścikami", wianek z płóciennych kwiatków, czerwone korale, z tyłu różnokolorowe wstążki.

Strój męski: płócienne spodnie w drobne biało-czerwone paski, kaftan ozdobiony cekinami i czerwonymi "chwaścikami", biały pas z "brzękadełkami", wysokie buty, czerwona czapka rogatywka z pawim piórem, kwiatami i kolorowymi wstążkami.
12 4 12
2010-04-10T14:42:04+02:00
Strój kobiecy – góralki nosiły koszulę zdobioną białym haftem na kołnierzu i mankietach, barwne spódnice, drukowane w kwiatowe obszerne wzory, poza tym gorsecik ornamentowy i haftowany, zimą serdak,kierpce . Głowę nakrywały żółtą lub czerwoną chustką wiązaną pod brodą. Do wyjścia wkładają dużą chustkę wełnianą, szeroko zarzuconą na ramiona
Strój męski – składał się z płóciennej koszuli, cuchy i portek zrobionych z grubego, wełnianego sukna samodziałowego, tkanego z białej wełny (dawniej szarej), z serdaka, kapelusza, kierpców i pasa. Krój cuchy jest prosty, w typie kimona, którego rękawy i plecy są uszyte z jednego kawałka.
5 3 5