Odpowiedzi

2010-04-10T18:54:13+02:00
-Zdobycie naszego adresu przez osoby niepowołane.zapobieganie:nie podajemy obcym swoich danych osobowych,adresu,oraz innych informacji pozwalających na naszą identyfikację.Powinniśmy być ostrożni w zawieraniu wirtualnych znajomości. raczej nie powinniśmy sie spotykać z obcymi ludźmi poznanymi przez internet,ale jeśli jesteśmy kogos pewni i chcemy się spotkać nie powinniśmy iść sami na pierwsze spotkanie.

Wykorzystywanie bez naszej zgody zdjęć oraz informacji osobowych-zapobieganie : uważajmy na to jakie zdjęcia i informacje o sobie umieszczamy na różnych stronach np.portalach społecznościowych,ponieważ raz wrzucone w internet zdjęcie ciężko usunąć(każdy możę je skopiować i bezprawnie rozpowszechniać)


Wirusy,trojany - złośliwe programy które mogą usunąć zapisane na dysku pliki.mogą też rejestrować i przesyłać do kogoś innego co robimy w internecie np jakie przeglądamy strony,z kim rozmawiamy przez komunikatory.Trojany mogą jeszcze rejestrować jakie klawisze naciskamy na klawiaturze,są niebezpieczne bo mogą przechwycić hasła do różnych portali oraz wszystko co piszemy. zapobieganie: Należy zawsze korzystać z programu antywirusowego z aktualną bazą wirusów,nie otwierać plików z niewiadomego źródła lub zawsze je najpierw przeskanować antywirusem.

Różne poufne informacje mogą też wyciec bezpośrdenio przez sieć internetową,dotyczy to głównie sieci bezprzewodowej wi-fi.Sieć wi fi powinna być zawsze zabezpieczona wszystkimi mozliwymi metodami.
(wypiszę te metody ale to może zbyt skomplikowane i może wykracza po za temat,więc możesz to dopisać wedle uznania) -Należy stosować najmocniejsze dostępne szyfrowanie WPA,hasło powinno być jak najdłuższe,warto włączać filtrowanie adresu mac karty sieciowej oraz wyłączać rozgłaszanie identyfikatora sieci ESSID,nie stosować DHCP


Ataki hakerów.Mogą oni się włamać zdalnie na komputer i podglądać co robimy,mogą skasować ważne dla nas dane,lub zniszczyć system.Mogą także użyć nasz komputer do wysyłania niechcianych wiadomości-spamu,a jest to przestępstwo,więc możemy potem mieć kłopoty. zapobieganie:nalezy stosować zaporę seciową(firewall) która ochrania przed włamaniami.(firewall może być programem lub mieć postać urządzenia)

no chyba wszytko:)