Czym jest dla ciebie prawdziwa miłość.
Jaki jest stosunek kościoła do metody sztucznego zapłodnienia in vitro.
jaki jest stosunek kościoła do używania środków antykoncepcyjnych.
Jaki jest stosunek kościoła wobec przerywania ciąży.

2

Odpowiedzi

2010-04-10T16:14:08+02:00
Prawdziwa miłość dla mnie to bezwarunkowe, wieczne uczucie, którego nic nie może złamać. Jeżeli dzieje się inaczej oznacza to, że nie była to miłość. Miłość cechuje się bezinteresownością, nie dostrzeganiem wad w innej osobie, czy gotowością do śmierci za obiekt miłości.

Stosunek Kościoła do sztucznego zapłodnienia ( tj. in vitro) jest negatywny. Kościół jako instytucja mająca na celu szerzyć poza wiarą także dobro preferuje zamiast sztucznego zapłodnienia( skoro nie możesz mieć dziecka ze swego łona, najwyraźniej nie było Ci to dane, nie ingeruj w to!- taki jest tok myślenia głów Kościoła) adopcję- tym samym pomoc biednym sierotką. Jeżeli nie chcesz dziecka z bidula to chociaż pieniądze, które miałaś wydać na zapłodnienie oddaj tymże maluchom.

Środki antykoncepcyjne są nietolerowane przez Kościoł, gdyż w ich mniemaniu jest to odbieranie sobie możliwości do dawania życia. Odbieranie możliwości, za którą wiele kobiet dałoby się posiekać.

Dla Kościoła katolickiego przerwanie ciąży jest równoznaczne z zabijanie, bo istota, która rośnie w Tobie, rozwija się i kształtuje ma odbierane prawo do życia. Jest bezbronna i nie ma wyboru jaki powinien mieć każdy wolny człowiek, czy to narodzony czy nienarodzony.
1 5 1
2010-04-10T16:15:53+02:00
Miłość jest silną emocją, uczuciem do drugiej osoby. Jest naszym przywiązaniem do niej. miłość to pragnienie dobra dla drugiej osoby. miłość jest sumą pożądania i przyjaźni.

2. Stosunek kościoła do metody in vitro jest negatywny. Kościół uważa, że poczęcie dziecka powinno mieć miejsce podczas współżycia małżonków oraz, że czynności medyczno-techniczne służące zapłodnieniu in vitro sprzeciwiają się godności aktu małżeńskiego i poczętego życia.

3. Stosunek kościoła do antykoncepcji jest także negatywny. Kościół nie zezwala na stosowanie antykoncepcji innej poza naturalną (współżycie w dni niepłodne) w trosce o uczucie łączące mężczyznę i kobietę.

5. Stosunek kościoła do aborcji ( czyli przerywania ciąży ) jest zdecydowanie negatywny.Aborcja jest i pozostaje w nauczaniu Kościoła morderstwem osoby absolutnie bezbronnej, którego nie można niczym usprawiedliwić.
1 3 1