Odpowiedzi

2010-04-10T16:48:55+02:00
Wydaje się że uczniowie klas IV nie mają zbyt dużo do powiedzenia. Nie mogą nic zrobić dla miasta,a co dopiero dla świata. I to jest złe myślenie! Czwartoklasiści mogą zrobić więcej dobrego dla świata niż nie jeden 30 latek. Oczywiście jednak same słowa co czwartoklasista może zrobić nie wystarczą! Żeby świat uczynić kolorowym na początek trzeba go posprzątać! Po pierwsze nie śmiećmy sami! Jak już wiemy że sami nie zanieczyszczamy swojego świata posprzątajmy walające się śmieci na ulicach! Wiem że niektórym na tym nie zależy ale czy ludzie naprawdę robią wszystko by żyło im się gorzej?! Jak już uporamy się z zanieczyszczeniami zmieńmy szary i nudny świat w pełen życia i kolorowy! Sadźmy jak najwięcej kwiatów,roślin i drzew! Nie więźmy motyli i owadów w słoikach! Po co zabierać im życie?! Czy komuś z nas to polepszy??! To wszystko każdy ochoczy czwartoklasista uczyni bez problemu!
Nie wiem czy o coś takiego chodziło,ale liczą się intencje ;] Ja też robiłam coś takiego w IV a jestem w V ;]
5 1 5
2010-04-10T16:51:13+02:00
"Moje podwórko nocą"
Nocą me podwórko wygląda zupełnie inaczej.Nie świeci słońce lecz księżyc i gwiazdy lekko migoczą.
Miejsce codziennej zabawy otoczony jest takim dziwnym chłodem ,niezwyczajnym.Huśtawki lekko kołysza się na wietrze -
-nikt się na nich nie huśta.Piasek w piaskownicy wilgotny i bawić się nim
nie da.Wiatraki na wietrze kręcąc się skrzypia nie miło .Trawe pokrywa zimna rosa ,a kwiatki skulone główki mają i iładnie tak nie wyglądają.
I wszystko jest inne i wszystko jest smutniejsze niż zwykle i jedno wiem napewno: wole swe podwórko w dzien gdy wszystko takie zywe i wesołe jest niz w nocy gdy nic nie jest takie niezwykłe i piękne.
12 1 12