Odpowiedz na pytania o stasiu i nel
1.Przedstaw postać(wiek)2.Wygląd zewnętrzny i ubiór3.Nauka w szkole, zdolności i talent 4.Ocena postaci przed porwaniem wady i zalety 5.Zmiany w charakterze postaci po przeżytych przygodach 6.Ocena postaci literackiej

1

Odpowiedzi

2010-04-10T18:09:59+02:00
Hejka...:)

To może zacznijmy o Stasiu....
1.Staś Tarkowski miał14 lat.
2.Był wyszym chłopcem niż chlopcy w jego wieku, lubił sporty ubierał się zawsze stosownie do pogody a najczęściej to w koszulę z długim rękawem i zwykłe spodnie.
3.W szkole uczył się świetnie więc może i dlatego jego tata uważał go za odpowiedzialnego za Nel.Staś świetnie pływał kajakiem i szybko uczył się języków obcych.
4.Staś przed porwaniem nie doceniał Nel ciągle wypominał jej że on jest starszy i on wie wszystko lepiej niż ona.Lubił się przechwalać swoim nowym karabinem.Nel bardzo tego nie lubiła.Zaletą było jednak to że zawsze po takiej kłótni z nią zawsze się godzili.Staś dla Nel był jak brat i Nel bardzo go za to ceniła.
5.Staś zmienił się nie był już chełpliwy ani zarozumiały wciągu tego porwania zrozumiał czym jest prawdziwa przyjaźń.Nel zawsze wspierała go na duchu.
6.Bohater na początku książki był zarozumiały i zawsze uważał siebie za najlepszego nigdy nie zauważał Nel która była od niego młodsza.Staś zrozumiał wszystko po porwaniu przez Beudinów.


Teraz troszkę o Nel....


1.Nel jak już wspominałam jest młodsza od Stasia bo mianowicie ma 8 lat.
2.Nel miała zielone oczy miała bowiem w sobie dużo wdzięku była ukochaną córką swojego taty.Nosiła zawsze sukienki do kolan.Jej włosy nieraz były rozpuszczone a nieraz w warkoczach.W czasie porwania nosiła też rękawiczki.
3.Nel nie była za dobra w nauce była bardzo chorowita więc tata bał puszczać ją gdzie kolwiek.Nie miała ulubionych zajęć ale bardzo chciała mieć pieska którym mogła by się zająć i spędzać jakoś wolny czas.
4.Nel przed porwaniem była chorowita.Nie miała ona dużo wad za to zalet miała od groma.Martwiła się ona nie o siebie ale o innych to było jej najlepszą zaletą którą Staś bardzo doceniał.Wykazywała się również odwagą.
5.Nel nie zmieniła się po przeżytych przygodach była zawsze dobrą dziewczynką.Ale może troszkę się zachartowała.
6.Według mnie Staś nie doceniał Nel ona zawsze potrafiła go pocieszyć.Kochała ona zwierzęta ogólnym wyrazem można powiedzieć że była SUPER.

Mam nadzieje że pomogłam w razie jakich kolwiek problemów pisz na prywtnej wiadomośći.
4 3 4