Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T17:58:29+02:00
*Post-dobrowolne powstrzymanie się od jedzenia w ogóle, lub od spożywania pewnych rodzajów pokarmów (np. mięsa), przez określony czas. Pości się przede wszystkim z przyczyn religijnych.
*wstrzemięźliwość-Ten element owocu Ducha oznacza znacznie więcej, niż powstrzymywanie chrześcijan przed czynieniem tego, co zakazane, i obejmuje także uzdolnienie nas do robienia tego, co dobre. Choć mamy chęci, nie mamy mocy. Sposób na zwycięstwo znajdujemy przez wiarę w Jezusa. Powierzamy siebie Chrystusowi, przyjmujemy Jego sprawiedliwość i nie jesteśmy już potępieni.
*Troska o potrzeby wspólnoty:Ostatnie z przykazań jest bardzo zwięzłe, gdy chodzi o sformułowanie, obejmuje natomiast niezwykle szeroki wachlarz zagadnień, które trudno będzie przedstawić wyczerpująco. Należy przede wszystkim odnieść się do samego pojęcia – Kościół. Wiemy, że tym terminem określamy wspólnotę ludzi wierzących, ochrzczonych, złączonych z Chrystusem jako swoją Głową, żyjących zgodnie z regułami wiary, w duchu miłości Boga i bliźniego.
*Okres pokuty:jeden z sakramentów w katolicyzmie, anglikanizmie i prawosławiu.

W Kościele rzymskokatolickim polega na wyznaniu grzechów przez wiernego (zwanego penitentem) duchownemu (zwanemu spowiednikiem).

"Katechizm" określa sakrament pokuty następująco: "...jest to sakrament w którym Pan Jezus przez usta kapłana odpuszcza nam grzechy po Chrzcie popełnione"

Większość protestantów (z wyjątkiem luteran, u których jest dopuszczalna obok znacznie bardziej rozpowszechnionej spowiedzi powszechnej) odrzuca spowiedź uszną, ponieważ ich zdaniem darować grzechy może tylko Bóg. Starokatolicy uznają spowiedź uszną (obowiązującą do 18. roku życia, potem dobrowolną) i ogólną.
4 3 4
2010-04-10T18:02:40+02:00
IV. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.
to przykazanie jest najtrudniej przestrzegac ,ponieważ nie zawsze
pamiętam ,że w piątek nie jemy potraw z mięsem.Po prostu jak już coś zjem to wtedy przypominam sobie( o jej dziś jest
piątek).Najlepiej zapobiegac takim pomyłkom,najpierw pomyśl ,a potem zjedz coś.

Okres pokuty- to piątki całego roku i okres Wielkiego Postu. Każdy piątek, dlatego że jest to dzień śmierci Pana Jezusa, a Wielki Post, ponieważ jest to czas przygotowania do świąt paschalnych, a więc najważniejszych świąt, podczas których przeżywamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

Post-dobrowolne powstrzymanie się od jedzenia w ogóle, lub od spożywania pewnych rodzajów pokarmów (np. mięsa), przez określony czas.

Wstrzemięźliwość- to powstrzymanie się od przejadania się, picia alkoholu, palenia tytoniu , czyli robienie wielu złych rzeczy.

Troska o potrzeby wspólnoty- potrzeby Kościoła dotyczą działalności kultycznej, ewangelizacyjnej, charytatywnej i utrzymania instytucji kościelnych (seminaria duchowne, szkoły i uczelnie katolickie).Są to potrzeby duchowe wspólnoty Kościoła wiążą się z koniecznością modlitwy w intencji kościoła.
5 4 5