Odpowiedzi

2010-04-10T23:07:36+02:00
Aktor próbuje poprzez swoją grę pokazać nam swoje emocje, uczucia. Teatr jest miejscem, gdzie to wszystko możemy podziwiać. Na świecie istnieje wielu wspaniałych aktorów nie tylko telewizyjnych, jakich możemy oglądać na ekranie codziennie, ale także teatralnego, którego podziwiać możemy podczas rodzinnego wyjścia do miejsca, gdzie rozwija się kultura i sztuka.
Jednym z moich ulubionych aktorów teatralnych jest Danuta Stenka, występująca w licznych sztukach i filmach. Ta czterdziestodziewięcioletnia kobieta jest uwielbiana i doceniana przez ludzi za swoją niesamowitą grę i za to, ile emocji potrafi przekazać nam swoją mimiką i gestykulacją. Zagrała w około 80 filmach pokazując się nam w rolach pierwszoplanowych, bądź też tych mniejszych - epizodycznych oraz w około 115 poazach teatralnych. Najbardziej rozpoznawalnym filmem, w którym zagrała jest "nogdy w życiu" , gdzie występowała u boku Joanny Jabłczńskiej grającej jej córkę oraz Artura Żmijewskiego, który ukazał się w roli jej partnera życiowego. Na deskach teatru wystepuje często. Została Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr" - za sezon 2005/2006, za rolę Ellidy Wangel w przedstawieniu „Kobieta z morza” wg Ibsena w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, co świadczy o tym, że nie jest dostrzegana tylko prez nas - widzów, ale także przez wpływowych ludzi.
Sądzę, ze każdy choć jeden raz powinien zobaczyć grę Danuty Stnki, nie koniecznie w tatrze, ale chociażby na ekranie bosądzę, iż jest ona warta uwagi.Nie jest zbyt piękne ani jakoś specjalnie rozwiite, ale więcej się nie da...
1 5 1