Odpowiedzi

2010-04-10T18:05:33+02:00
Zgodnie z nowymi, „lepszymi” przepisami wniosek będzie wysyłany przez urząd miasta do następnej instytucji pocztą. To wbrew zapowiedziom twórców tych przepisów automatycznie wydłuża czas oczekiwania na decyzję,a więc i czas rejestracji firmy, mialo byc taniej a wcale tak nie jest.
Miała ona umożliwić rejestrowanie firm w jednym okienku w urzędzie gminy lub miasta. Nowe przepisy miały zachęcić ludzi do zakładania własnych biznesów i tym samym zahamować rosnące bezrobocie. firme mozna zarejestrowac w jednym urzedzie skladajac kilkustronicowy wniosek
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T18:10:12+02:00
"jedno okienko"- to uproszczenie zasad dotyczacych rozpoczynania działalności gospodarczej.Obowiazuje od marca 2009r jest to złożenie jednego formularza
EDG-1 we włsciwym urzędzie gminy/zawiadamia US, ZUS, GUS, lub KRS o tym że rozpoczynamy działalność gospodarczą/
W praktyce i tak musimy iść do Urzędu Skarbowego i wybrać zasady na których będziemu się rozliczać z US, musimy też osobiście zgłosić w ZUS chęć przystąpienia do ubezpieczeń.
Jednym słowe wszystko miało być zgłoszone w "jednym okienku" i nigdzie nie musielibyśmy już chodzić.,a jest zupełnie inaczej i tak musimy sami zgłaszać sie osobiście do wszystkich Urzędów oprócz GUS.