Musze na poniedziałek napisać rozprawkę.POMOCY
Na jeden z podanych tematów.!

1.Czy warto uczyć się języków obcych?
2.Co sądzisz o:"Każdy jest kowalem własnego losu"
3.Zastanów sie czy powinno pomagać ludziom potrzebującym wsparcia

Potrzebuje na Poniedziaøek.:)

Z góry Dziéki.xD.

2

Odpowiedzi

2010-04-10T18:22:45+02:00
''Każdy jest kowalem własnego losu''
Każdy jest kowalem własnego losu i od niego zależy, jak wykorzystuje swoje życie. Wszyscy mamy prawo i możliwość do decydowania o sobie. Wiąże się to z wolnością wyboru. Słuszność mej tezy wykażę w dalszej części pracy.
Mimo tewgo, iż jesteśmy odpowiedzialni za swój los, zdarza się, że często nie osiagamy sukcesów. Wiele wysiłku wkładamy w coś, na czym nam bardzo zależy, ale efekt końcowy przynosi rozczarowanie. Nie powinnismy jednak sie poddawać.
Będąc kowalem wlasnego losu na wiele rzeczy nie mamy wplywu.Może być tak, że jesteśmy chorzy, bez względu na to, czy prowadzimy zdrowy tryb życia. Bywaja zaburzenia,które dziedziczymy po rodzicach. Chcielibyśmy je pokonać, ale nie jesteśmy w stanie tego zmienić. Często również nie możemy być odpowiedzialni za śmierć, która ptrzychodzi niespodziewanie. Jak napisane w Ewangelii św. Mateusza: ,,Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny''. Wielu ludzi ginie podzcas wojen, kataklizmów i wielu innych wypadkach. Nie mieli on wpływu na odejście z tego świata.
Sądzę, że warto podjąć trud ,,wychowania'' losu, ponieważ dzięki temu staniemy się lepsi. Jeśli nie poczynilibyśmy żadnych kroków w tym kierunku,moglibysmy skończyć na marginesie społecznym. W XXI wieku także można dostrzec ludzi, którzy zatracili swoją wartość. Zapomnieli oni, że praca nad sobą wymaga wiele wysiłku. Aby stać się dobrym człowiekiem, naleśy poświęcać temu duzo czasu.
1 5 1
2010-04-10T18:30:12+02:00
czy warto uczyć sięjęzyków obcych
Moim zdaniem tak, ponieważ gdy teraz nie nauczymy się języka np. angielskiego w przyszłości nie znajdziemy dobrej pracy. chyba, że ktoś chcę zostać sprzątaczką albo śmieciarzem. aby wykształcenie było dopełnione powinniśmy znać przynajmniej jeden obcy język. dobrze by było jak znalibyśmy dwa języki ale nie jest to konieczne. warto również znać język po to,że jak wyjedziecie na wczasy i nie będziecie mogli się dogadać w hotelu, na zakupach to co to za wczasy. na maturze również jest test z języka jeśli ktoś chce znać musi zaliczyć chociaż jeden język. dlatego języki obce są nam tak przydatne.