Odpowiedzi

2009-11-03T17:18:11+01:00
Na przyszłotygodniowym posiedzeniu rząd przyjmie projekt ustawy o grach liczbowych i hazardowych - poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś. Jak dodał, przed wtorkowymi obradami Radą Ministrów premier Donald Tusk wysłuchał informacji o stanie prac
nad projektem ustawy hazardowej.


Uczestnicy próby pobicia rekordu Guinessa w układaniu domina ułożyli już ponad cztery miliony kostek. 13 listopada w Leeuwarden - stolicy holenderskiej Fryzji - ekipa budowniczych z całej Europy spróbuje malowniczo przewrócić 4 miliony 800 tys. kostek domina i pobić rekord.


Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu, zajmie się projektami ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz o wspieraniu rozwoju usług telekomunikacyjnych. Ministrowie wysłuchają też informacji o stanie prac nad projektem ustawy o grach liczbowych i hazardowych - poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś.Biegli złożyli przed sądem niekorzystne zeznania dla Anny Jaruckiej, oskarżonej m.in. o posłużenie się fałszywym dokumentem
, w którym Włodzimierz Cimoszewicz w 2002 r. miał ją rzekomo uprawniać - jako ówczesny szef MSZ - do zamiany swego oświadczenia majątkowego.


Ponad 400 tys. tegorocznych maturzystów rozwiązywało we wtorek zadania na próbnym egzaminie z matematyki. Wszyscy rozwiązywali test maturalny na poziomie podstawowym, zawierał on 34 zadania. Maturzyści, z którymi rozmawiali dziennikarze PAP, w większości uznali wtorkowy egzamin za raczej łatwy.
ŚWIAT
Komisja Europejska poinformowała we wtorek o otrzymaniu od Ukrainy w sobotę prośby o pomoc w związku z epidemią grypy i zapewniła, że jest gotowa wysłać na miejsce unijnych ekspertów medycznych, a także koordynować pomoc poszczególnych państw UE, którą już zaoferowały Austria, Słowacja, Polska, Rumunia i Węgry.

Talibowie odrzucili we wtorek propozycję prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja, który namawiał ich do powrotu do kraju, wyszydzili jego wypowiedź, mówiąc, że "jest pozbawiona sensu".

Słowacja zamknęła we wtorek rano dwa z pięciu przejść granicznych dla pieszych na granicy z Ukrainą, gdzie rośnie liczba chorych na grypę.

Już 14 osób zmarło w Rosji na grypę A/H1N1 - poinformowała rosyjska wiceminister zdrowia i rozwoju
społecznego Weronika Skworcowa. Nową grypę stwierdzono u 3122 osób.

Unia Europejska jest już bardzo blisko wejścia w życie Traktatu z Lizbony i nominacji przewodniczącego Rady Europejskiej - ogłosili premier sprawującej przewodnictwo UE Szwecji oraz przewodniczący Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego po decyzji czeskiego Trybunału Konstytucyjnego, który uznał Traktat z Lizbony za zgodny z konstytucją.