Odpowiedzi

2010-04-10T20:39:56+02:00
Jedną z moich największych pasji jest czytanie książek. Przeczytałam już ich sporo. Każda była inna, opowiadała inną historię. Każda miala innego bohatera, ale w każdym z nich mogłam odnaleźć siebie. Oczywiście nie wszyscy bohaterzy byli pozytywni i nie wszyscy spodobali mi się pod względem osobowości. Dlatego wybrałam kilka swoich ulubionych tytułów i zastanowiłam się czy ich bohaterzy są raczej stateczni, czy szaleni. Okazało się, że bliższe są mi postacie szalone, co postaram się uzasadnić poniżej.
Hitem współczesnej młodziezy jest "Harry Potter". Czarodziej jest raczej spokojny i nieśmiały. Nie wyróżnia się osobowością z tłumu. Ale na swój sposób jest wyjatkowy. Kiedy dostaje do ręki różdżkę, przestaje być tym miłym chłopcem i staje się odważny, gotowy do działania. Budzi się w nim szaleńcza odwaga do walki z wrogiem i przeciwnościami. Harry Potter jest pozytywnym bohaterem, ale szalonym. Ma swój urok.
Frodo, bohater "Władcy pierścienia" Tolkiena, zalicza się do postaci ponadczasowych, które przetrwają wiele lat i będą zachwycać. Czym? Odwagą, skromnością, charakterem. Jest szalony, bo wybrał się w podróż, którą mógł przepłacić życiem. W czasie wędrówki do Mordoru spotyka go wiele niebezpiecznych przygód.
Ostatnio przeczytałam sagę "Zmierzch". Bella, główna bobhaterka zakochuje się w Edwardzie. Grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Ona jest człowiekiem, a jej ukochany wampirem, który może ją zabić. Jednak kierując się szaleńczą miłością do niego postanawia zaryzykować i spotyka się z nim. Ryzyko opłaciło się, bo w końcu wyszła za niego i sama stała się wampirem. Wiedli szczęścliwe życie. Gdyby nie jej odwaga nie spotkałaby go.
Moi ulubieni bohaterzy prezentują różne typy szaleństwa. Każdy z nich jest inny, ale kieruje nimi odwaga. Uważam, że w dzisiejszym świecie odwaga równa jest szaleństwu, które mozna okazywać na różne sposoby. Dlatego bliżsi są mi bohaterzy, którzy nie wiodą nudnego życia, ale spotyka ich wiele ciekawych przygód. Są szaleni.
2 3 2