Napisz część charakterystyki nel,biorąc pod uwage punkt 1,2,7.
Charakterystyka nel z powiesci H.Sienkiewicza W pustyni i w puszczy.

Punkty:
1.Tytuł-nagłówek.
2.Przedstawienie bohatera[wstep],kim jest postać,z kąd ją znamy,z kąd pochodzi,ile ma lat,kim są rodzice?
7.Moja ocena w postaci.


prosze napiszcie mi błagam!!!!!dam naj:)

2

Odpowiedzi

2010-04-10T19:45:24+02:00
1.Nel - charakterystyka postaci

2.Jedną z głównych bohaterek powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" jest Nel Rawlison. Pochodzi ona z Anglii. Podczas pierwszych rozdziałów książki ma 8 lat. W zakończeniu poznajemy jej życie jako dorosłej kobiety. Jej matka zmarła, gdy dziewczynka miała 3 latka. Ojciec - pan Rawlison to inżynier, który w czasie akcji książki zajmuje się budową kanału Sueskiego. Poznajemy ją na początku powieści, gdy mieszka w Port-saidzie wraz ze swoim tatą, przyjacielem - Stasiem Tarkowskim oraz panem Tarkowskim - ojcem Stasia, a kolegą pana Rawlisona. Jest drobna i ma jasne włosy. Ma też psa - Sabę.
7. Moim zdaniem bohaterka ta wprowadziła nas podczas czytania książki w spokojny nastrój i miłą przyjacielską atmosferę. Według mnie Nel była osobą towarzyską lecz rozważną. Nie zawierała pochopnych i szybkich przyjaźni, ale gdy znalazła bratnią duszę bardzo sie do niej przywiązywała i wiedziała wtedy, że zawsze może liczyć na wsparci i pociechę od kogoś bliskiego. Postać Nel Rawlison zaliczam do postaci pozytywnych i myślę, że głównie dzięki niej nie zapomnę tej książki.
3 5 3
2010-04-10T19:49:13+02:00
Charakterystyka Nel Rawlison
Nel Rawlison była jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt. ,,W pustyni i w puszczy".
Ma 8 lat i jest Angielką. Jej ojciec zajmuje się budowa Kanału Sueskiego. Jej matka zmarła jak miła 3 lata. Ma jasne włosy, Podczas wyprawy do puszczy, okazała się chorowitą osobą.
Jej najlepszym przyjacielem jest Polak, Staś Tarkowski.
Przez cały czas Nel była zasłaniana Stasiem i uważana za małe dziecko. Była towarzyska. Była bardzo opiekuńcza. Na pustyni udowodniła swoją odwagę. Gdy Nel i Staś wraz z ojcami wyjechali pod namioty , dziewczynka od ojca Stasia dostała pięknego , wielkiego psa. Nazwała go Saba- co oznacza Lew. Podczas porwania Nel zachorowała na febrę. Na szczęście podróż zakończyła się powodzeniem.
Myślę ze jest ona postacią niedoceniona. A przecież została poddana próbie cięższej niż Staś, bo była od niego młodsza, słabsza i gorzej przygotowana do znoszenia trudów i niewygód. Jednak nie złamała się, w mirę swych sił i możliwości wspierania chłopca w ciężkich momentach dawała mu otuchy. dzięki temu Staś nie zwątpił w siebie i szczęśliwie przeprowadził Nel przez pustynię i puszczę.
4 5 4