Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-10T19:54:04+02:00
Do swego serca chcialbym przytulic biednego psa. Takich psow jest wiele: w azylu sa ich setki, sa tez psy blakajace sie po ulicy. To sa biedne zwierzeta, pokrzywdzone przez ludzi. Niektore sa chore lub okaleczone. Zawsze sa glodne, a zima zmarzniete. Od chlodu i wycienczenia czesto umieraja. Zli ludzie biora psa do domu, a potem, gdy im sie znudzi, lub gdy wyjezdzaja na wakacje, po prostu pozbywaja sie go. Najczesciej wywoza samochodem za miasto, zostawiaja go i odjezdzaja. Niektorzy, bardzo okrutni przywiazuja psa w lesie, skazujac go na smierc z glodu i zimna, lub rozszarpanie przez dzikie zwierzeta. Traktuja psa, jak niepotrzebny sprzet, ktory, gdy jest niepotzebny, zostaje wyrzucony. A przeciez pies to nie tylko zywe, czujace stworzenie, ale takze zwierze bardzo przywiazane do czlowieka i b cierpi, gdy rozstanie sie ze swoim wlascicielem. Psy potrafia bardzo tesknic. Chcialabym zajac sie jednym z takich biednych, skrzywdzonych psiakow. Pragnelabym dac mu dom, stworzyc mu dobre warunki do zycia, dopilnowac, by nigdy nie byl glodny i leczyc go, gdyby zachorowal. Taki pies potrafi odwdzieczyc sie miloscia i wiernoscia, chociaz ja nie chce opiekowac sie nim po to, by otrzymac cos wzamian. My ludzie jestesmy odpowiedzialni za wszystkie zwierzeta, ktore zyja na Ziemi. Zwierzeta sa od nas slabsze i zalezne od nas. Czesto oczekuja naszej pomocy. Musimy o tym zawsze pamietac i brac odpowiedzialnosc za naszych "braci mlodszych". To, jak traktujemy zwierzeta jest miara naszego czlowieczenstwa.
4 3 4
2010-04-10T19:54:23+02:00
Z całą pewnościa osobę nam bliską. z która moglibyśmy porozmawiać na wiele tematów . mamy do tej osoby zaufanie . możemy na nią liczyć . taką osoba może być np. najbliższa rodzina -mama tata siostra brat itp. osoby do których mozemy sie powierzyć . moze to być najbliższy przyjaciel . osobe która kochamy . jesteśmy z nimi zżyci . o których sie troszczymymy dbamy. nie powinniśmy być obojetni na ludzkie potrzeby. musimy dbać o jakiś ludzi aby kiedys oni mogli zadbać o nas . dla niektórych chocby przytulenie jest czyms niezwykłym . mają świadomość że ktoś o nich pamięta . niektórzy są zarażeni tak zwana ," znieczulica społeczną ". coraz więcej ludzi mysli wyłącznie o sobie . nie mysli nie chce myślec o 2 osobie i jej potrzebach.
5 3 5
2010-04-10T20:00:22+02:00
Najchętniej przytuliłabym do serca misia pluszowego. Mogłabym mu powierzyć swoje największe tajemnice. Miałabym pewnośc , że ich nikomu nie zdradzi, bo nie potrafi mówić. Mogłabym bez skrepowania opowiedzieć mu moje marzenia. Na pewno by się z nich nie smiał. Nie muszę się krepować , jak zakładam pidzame.Takiego misia przytulają zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.Często tez taki miś przekazywany jest z pokolenia na pokolenie.Jest też uniwersalnym prezentem na każde okazje. Zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Przytulajmy misie i nie wstydźmy sie tego.

pozdr
33 4 33