Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T20:59:50+02:00
Niedawno spotkałem się z pytaniem, które mnie zaciekawiło i dało mi dużo do myślenia. ,,Czy przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu człowieka’’? Z takim pytaniem boryka się wielu ludzi. Jednak ja stanowczo odpowiadam tak.
Jednym z argumentów potwierdzających tę tezę jest przyjaźń starca i młodego chłopca w książce pt.,, Stary człowiek i morze’’. Pomimo tak dużej różnicy wieku, przyjaciele Ci świetnie się dogadywali i żyli razem ze sobą nawet w trudnych chwilach. Dlatego temu argumentowi możemy nada miano przyjaźni do ,,grobowej deski’’ .
Kolejnym przykładem, który potwierdza słuszność tej tezy jest przyjaźń Stasia i Nel w książce pt.,, w pustyni i w puszczy’’ . w trakcie podroży Nel zachorowała, jednak Staś nie puszczał jej nawet na krok. Zachował zimną krew i był z nią nawet w chwilach zwątpienia. Również ten przykład potwierdza słuszność tej tezy.
Reasumując przyjaźń, która nas otacza daje powody do zadowolenia, bo przyjaciel w naszym życiu jest bardzo cenny, dlatego warto pomagać innym nawet w momentach zawahania. Najcenniejszy jest ten przyjaciel, który pomaga, a nie woła nic w zamian.
1 5 1