Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • AdQ
  • Początkujący
2010-04-10T21:55:57+02:00
1.Czy w dzisiejszych czasach potrzebne jest przebaczenie ?

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach potrzebne jest przebaczenie. Musimy nauczyć się wybaczać. Dzisiejsze czasy nie są łatwe. Musimy sobie radzić z najcięższymi sytuacjami. Przebaczając komuś pomożemy mu, ponieważ na pewno martwi się tym, że nie chcemy mu wybaczyć. Będzie to dla niego chociaż jeden problem mniej.

nie wiem czy dobre ;P

2. Jak możemy pomóc w cierpieniu innym?

Gdy ktoś cierpi musimy mu pomóc, nie możemy przejść obok tego obojętnie bez reakcji. Taką osobę powinniśmy pocieszać. Nastawiać optymistycznie, by życie zdawało mu się bardziej kolorowe.

to też nie wiem czy dobre xd
2 3 2
2010-04-10T21:56:24+02:00
Cierpienie to nieodłączny element ludzkiego żucia . Dotyka ono każdego .
Możemy pomóc w nim cierpiąc razem z nim , pocieszać , a przede wszystkim być z nim w trudnych momentach.

Przebaczenie jest potrzebne . Każdy w życiu popełnia błędy i za nie płaci .
Każdy chce za odkupienie win przebaczenia , bo nie ma ma siły na dalsze życie wiedząc , że skrzywdziło się kogoś w dużym stopniu .
2 3 2
2010-04-10T22:33:08+02:00
2. W cierpieniu innym możemy pomóc w rózny sposób najważniejszy jest uśmiech i dobre słowo, warto żeby ta osoba wiedzieć że jesteśmy z nią . Osobie cierpiącej czasem potrzebna jest rozmowa.. a może czasem potrzebuje tylko naszej obecności :)
1. W dzisiejszych czasach bardzo potrzebne jest przebaczenie. Coraz więcej ludzi żyje w nienawiści do bliźnich (nawet z najbliższymi osobami/ sąsiadami ) Ciężko jest podać rękę drugiej osobie jeżeli wyrządzi nam krzywdę ale naprawdę warto . Nawet pismo święte o tym mówi . W dzisiejszym świecie umiejętność przebaczania można nazwać prawdziwą sztuką .
2 3 2