Odpowiedzi

2010-04-10T22:04:43+02:00
Słowa "tylko sercem widzimy dobrze. najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" oznaczają ,że nie wszystko co jest brzydkie zewnątrz jest także brzydkie w środku.Ludzie często nie dostrzegają najważniejszych cech i wnętrza człowieka i często patrzą powierzchownie na osobę.Warto spojrzeć w głąb człowieka,poznać jego charakter i poznać go także z tej lepszej strony,której gołym okiem nie na się zobaczyć.
1 5 1
2010-04-10T22:05:37+02:00
Zgadzam się ze słowami, cytuję, 'Tylko sercem widzimy dobrze, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu'. Dlaczego? Moja odpowiedź jest prosta. Uważam tak, bo to najczystsza prawda.
Każdy człowiek ocenia innych po wyglądzie, uważając, że to jest najważniejsze. Czyż tak nie jest? Ilekroć widząc kogoś nowego, ubranego gustownie, uważamy za kogoś fajnego? Nie okłamujmy się, ale prawdą jest, że tak robimy. Nie ważne że zaprzeczamy. To nie jest ważne. Ile razy wybieraliśmy przyjaciół, na podstawie ich stanu majątkowego? No ile? Czy nie mówiliśmy sobie: 'O, ona się ubiera fajnie, jest bogata, będzie świetną przyjaciółką'? Ależ oczywiście, że mówiliśmy. I co z tego wyszło? Tylko się zawiedliśmy, bo jej charakter był inny.
Wnętrza nie można ocenić wzrokiem, co zazwyczaj robimy. Pochopnie, bez zastanowienia, a potem cierpimy. Ile to było wielkich ludzi, którzy byli odrzucani, z powodu swej odmienności w wyglądzie lub tylko dlatego, że są mniej bogaci? Czy to tak ocenia się ludzi? Tak zdobywa przyjaciół?
Sądzę że nie, dlatego właśnie, moim zdaniem, ten cytat jest prawdziwy. Musimy patrzeć na to, jakie człowiek ma serce. Wielkie czy małe? Dobre czy złe? Oceniajmy ludzi dopiero wtedy, kiedy poznamy ich w całości,a nie powierzchownie.
Takie jest moje zdanie, odnoście tego cytatu, aczkolwiek każdy może inaczej odebrać przesłanie, płynące ze słów 'Tylko sercem widzimy dobrze, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu'.
2 3 2