1.U kogo bywała Auerlia na obiadkach, menu obiadków i przyczyna wizyty i przebieg obiadku.
2.Co oznacza tytułowe opium w rosole?
3.Jak widzi Aurelię matka, a jak oceniają ją inni? Scharakteryzuj sześcioletnią bohaterkę z dwóch punktów widzenia.
a)Opinia matki Aureliii
b)Opinia sąsiadów
4.opisz relacje rodzinne Jedwabińskich.
a)Jak jest?
b)Jak być powinno?
c)Dlaczego nie jest tak, jak być powinno?
d)Co zrobić, aby było tak, jak być powinno?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T08:00:02+02:00
1.a)państwo lewandowscy/kluski ziemniaczane/potrzeba znalezienia się wśród usmiechniętych i życzliwych ludzi, kłamstwa o rodzicach, prezentacja wierszyka.
b)państwo borejkowie/pierogi z mięsem, rosół./Głównym celem wizyty Genowefy było spotkanie się z Idą. W czasie rozmowy oprócz tematu Sławka Genowefa zainteresowała się małym dzieckiem- córeczką Gabrysi. Ciekawska dziewczynka zapytała o ojca dziecka oraz o dodatkowe nakrycie, które jak się okazało było przygotowane dla Pana Borejko również nieobecnego w domu.
c)bracia Ogorzałkowie/zupa ziemnaczana i smażone jajka/Po obiedzie dziewczynka pozmywała naczynia i rozmawiała z Piotrem,a rozmowa przeszła na temat Gabrysi Borejko, którą porzucił mąż. Widząc zmęczonego pana domu, Genowefa przykryła go pledem i opuściła dom.Genwefa bardzo polubiła go i obiecała go odwiedzać.
2.oznacza wielkie przywiązanie Aureli do obiadków u kochających się rodzin.
3.Aurelia to mała 6-letnia dziewczynka, która chodzi po domach i je u nich obiad, ponieważ w domu jej nie smakuje. Odwiedza Lewandowskich, Borejków i inne rodziny, oznajmując że przyszła na obiadek. Wszyscy bardzo ją lubią i nie widzą w tym nic złego. Uważają że jest miła. Jej matka uważa, że Aurelia jest niegrzeczna. Nie słucha się jej. Bardzo nie podoba jej się to , że tak często ucieka z domu.
4.a)Aurelia miała trudną sytuację w domu, ponieważ ojca nie było praktycznie w domu po wyjeżdżał, a matka była nauczycielką i pod swoją nieobecność zostawiała Aurelię u p. Lisieckiej. Dziewczynka poczuła że jest niekochana i uciekała z domu i chodziła do sąsiadów na obiadki.
b) Rodzice powinni więcej czasu poświęcać Aureli. I mniej na nią krzyczeć.
c) Ponieważ rodzice za dużo pracują i niewidzieli co się działo z córką.
d)Rodzice powinni poważnie porozmawiać z córka. i wytłumaczyć jej że ją bardzo kochają i że im na niej zależy.
33 4 33