Odpowiedzi

2010-04-11T08:44:34+02:00
Wspólna modlitwa w kościele to nie tylko modlenie się razem ze wszystkimi, ale też przeżywanie i wyobrażenie sobie jaki ból, mękę i cierpienie musiał przejść dla Nas Jezus Chrystus.
Wysiłek przemiany własnego życia to przede wszystkim zmiana dotychczasowego postępowania, powrócenie na Ścieżkę Chrystusową. Czy pamiętamy, kiedy byliśmy mali i rodzice uczyli nas modlitwy i chodzenia do kościoła? Kiedy człowiek dorasta, wielki wpływ ma na niego otoczenie; najbliżsi, przyjaciele, koledzy. Chce się upodobnić do grupy jaka mu imponuje (niekoniecznie tej dobrej). Często wtedy właśnie dorastający człowiek gubi po drodze gdzieś te nauki rodziców i przyswaja sobie nowe, jak mu się wydaje - lepsze.
Podczas Eucharystii przyjmujemy ciało (i krew) Pana Jezusa. Przyjmujemy Go do swojego serca, lecz jeżeli nasze serce nie będzie gotowe, to nic nie wskóramy przyjmując Komunię Świętą. Przemiana własnego życia to tak naprawdę przemiana naszego serca, które powinno być gotowe na przyjęcie Pana.
19 4 19
2010-04-11T08:51:52+02:00
Eucharystia i wspólna modlitwa to naważniejsze wartości życia chrześcijanina. Chodzimy do kościoła by dowiadywać się nowych rzeczy o życiu Jezusa. Naszym zadaniem jest naśladować Go więc im więcej o Nim wiemy tym stajemy się lepsi. Wspólna modlitwa umacnia naszą wiarę. Daje nam siłę do działania, do zmieniania się na lepsze. Uczestniczenie w Eucharystii jest potrzebne ludziom. Jeśli wsłuchamy się i zaangażujemy w słuchanie Słowa Bożego wyjdziemy z mszy bogatsi duchowo. To musi łączyć się z przemianą naszego życia. Nie zrozumiemy nigdy naszej religii jeśli nie zaznamy na własnej skórze jak wielka jest siła Pana Boga, który pokazuje nam jak postępować, aby być podobnym do Niego. Eucharystia motywuje nas do zmieniania siebie na lepsze.
22 4 22