Rozważ słuszność stwierdzenia: Dżuma ma swoje dobre strony, otwiera oczy, zmusza do myślenia. W tym celu: Napisz plan rozprawki i ROzPRAWKĘ!
UWAG: NIE KOPIOWAĆ Z NETA, PRACA MA BYĆ NA MINIMUM 2 STR A5 CZYLI MNIEJ WIĘCEJ 1 STR A4 PrACE KRÓtszE BĘdą Usuwane. Daje najwięcej ile mogę pkt więc postaracjcie sie:) CzekaM DO 17 Daje NAJJ!

2

Odpowiedzi

2010-04-11T10:41:19+02:00
Rozprawka - Dżuma ma swoje dobre strony , otwiera oczy , zmusza do myslenia. Pewnie spytacie dlaczego ? Postam sie na tak trudna teze odpowiedziec dwoma argumentami.
Moim pierwszym argumentem na potwierdzenie tezy bedzie stwierdzenie ' otwiera oczy ' pewnie zwiekszosc z was spyta mnie o co chodzi. Otóż to ze w obliczy smierci czlowiek to zaczyna patrzec jaki byl nierozwazny ze dopuscil do takiego stanu dżumy. Jest to choraba ktora bardzo czesto jest nie do wyleczenia dlatego wiekszosc z nas nie zwracalo uwage na opuchlizne na reke itp. Dopiero w obliczu smierci pokazuje jak bylismy ślepi , ze pozwolilismy doprowadzic do takiego stanu choroby.
Kolejnym argumentem bedzie opisanie stwierdzenia ze dżuma 'zmusza do myslenia ' poniewaz juz gdy czlowiek odlicza swoje ostatnie godziny do odejscia z tego swiata , mysli dlaczego wlasnie dżuma dopadla jego . Wieszosc z nas z poczatku nie zwraca na to uwagi poniewaz dżuma pojawia się gorączka, dreszcze, osłabienie, ból głowy. Dopiero jak juz jestesmy w bardzo ciezkim stanie czlowiek mysli jak to sie stalo, gdzie i kiedy. Napewno kazdy z nas jak by znal przyszlosc nie poszedlby tak gdzie sie zarazdił.Wiekszosc z osob zarazonych na dżume umiera z powodu braku leku na ta chorobe.
Moim trzecim argumetem bedzie opisanie jak najlatwiej nie złapac dżumy. Poniewaz dżume wywołuja pchły ktore sa bardzo brudne. Wiec najprostrzym sposobem na uodpornienie sie przed pchłami i dżuma bedzie bardzo reguralne mycie calego ciala a takze glowy. Glowe trzeba byc najdokladniej poniewaz tam najczesciej pchły znajduja swoj raj.
Mam nadzieje ze powyzszymi argumentami udowodnilem teze.
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-11T11:09:42+02:00
Dżuma ma swoje dobre strony, otwiera oczy, zmusza do myślenia
Moim zdanie Dżuma ma więcej złych stron, ale może są i dobre.Dziś to właśnie nad tym bedę się zastanawiać.
Gdy się zastanowimy, pomyślimy sobie: Dżuma, ta okropna choroba, która zabija ludzi ? Tak, to właśnie ona. Człowiek będący w tej chorobie zastanawia się ile jeszcze dni mu zostało. Czy to będzie rok czy tylko tydzień. Najczęściej jest to tylko tydzień. Jest, to choroba, która nie tylko dopada ludzi, a także zwięrząt.Objawy dżumy dymieniczej pojawiają się w okresie od dwóch dni do tygodnia od ukąszenia. W początkowym okresie, pierwszych 6–8 godzinach, występują objawy nieswoiste, takie jak wysoka gorączka (powyżej 38 °C), poty, dreszcze, rozszerzenie naczyń krwionośnych, ból głowy i znaczne osłabienie. Te objawy możemy porównać do grypy. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jaka to jest ciężka choroba. Dżuma pokazuje jak to jest być chorym. Otwiera ludziom oczy. Zmusza do myślenia, jak to jest. Dopiero później ludzie zdają sobie z tego sprawę. Wtedy jest już za późno.
Myślę, że po tej rozprawce ludzie inaczej spojrzą na świat. Inaczej będą traktować ludzi chorych. Przecież oni mają tak trudno. A my, ludzie cieszymy się i śmiejemy z ludzi chorych na dżumę, ale to wszystko jest do czasu. My też możemy być ofiarami tej że choroby.Pomagajmy tym ludziom, anie ich wyśmiewamy. Oni mają naprawdę trudne życie. Nie patrzmy na świat przez różowe okulary.


Myślę, że pomogłam. Pozdrawiam i liczę na najj. :***
6 2 6