1. Jaka była reakcja rządu brytyjskiego na wieść o odkryciu masowych grobów w Katyniu?
2. Dlaczego Stalin wydał rozkaz wymordowania polskich oficerów.
>>>To nie ma być wypracowanie, tylko kilka zdań około 5-7 do każdego pytania<<< !!>Nie kopiować z wikipedii ani i innych stron, będę sprawdzał przez skopiowanie w Google!!Jak będzie identycznie od razu daje SPAM<!! POTRZEBNE NA JUZ

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T08:25:29+02:00
1.Rząd brytyjski biorąc pod uwagę swój sojusz ze Związkiem Radzieckim w wojnie z Niemcami odradzał Polakom wyciąganie pochopnych wniosków i bezpodstawne oskarżenia. Chcieli bowiem jak najszybciej zakończyć wojnę z wrogiem nie wchodząc w konflikt z Sowietami, którzy za zbrodnię katyńską oskarżali Niemców. Rząd brytyjski również wiedział o zbrodni Stalina, ale informacje które posiadał trzymał cały czas w zamknięciu, utrzymując wersję ZSRR , że to jednak Niemcy są odpowiedzialni za całą zbrodnię. Chcąc zataić również całą sprawę podjęli się rozpatrzenia jej przez szefów rządu.
2.Stalin wydał rozkaz wymordowania polskich oficerów, ponieważ stanowili oni część która skupiała w sobie istotę państwa. Polska była wówczas silnym krajem zagrażającym Stalinowi, a on chciał wykreślić z politycznej mapy Polskę w jakiejkolwiek postaci, także komunistycznej.