1.Wybierz dowolny mit i napisz opowiadanie na jego podstawie. Zadbaj o językową stronę swojego tekstu, nie powielaj istniejących już wersij opowieści.


2. Mity stały się inspiracją dla twórców różnych epok, reprezęntujących różne dziedziny sztuki. Znajdź trzy przykłady dzieł, które stanowią wyobrażenie postaci mitycznej i określ sposób przedstawienia bohatera oraz wymowę dzieła (Czemu sluzy nawiazanie do mitologii.

3. Przygotuj informacje na temat wybranej postaci ze swiatow mediow, estrady, sportu lub filmu. Zwroc uwage na stworzony wizerunek tej osoby. Co w tzm obrazie zycia jest wspolczesnym mitem, a co rzeczywistoscia. Wyjasnij, czemu sluzy kreowanie mitu tej postaci.


Jeden z tych tematow prosze napisac, albo jak sie da to prosze na te wszystkie daje za to 50 pkt.

1

Odpowiedzi

2009-11-03T17:50:59+01:00
Mit o syzyfie

syzyf był królem koryntu.az pewnego dnia zdradził tajemnice bogów i kiedy dowiedział sie o tym zeus zkazał go na smierc i wysłał do Hadesu.
Syzyf wymyslił podstęp by wrucic na ziemie i poowiedzie cmałzonce by niewyprawała mu pogrzebu i został na ziemi. Wiec zeus wymyslił mu kare aby wtaczal głaz na szczyt poczym głaz na samej górze staczał sie na dół i praca zaczynała się od nowa.
4 2 4