Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T12:21:46+02:00
Statnio przeczytałem powieść pt. „Hobbit albo tam i z powrotem” opowiada ona o losach pewnego, typowego niziołka - Bilbo Bagginsa. __Na początku książki był on takim właśnie zwyczajnym niziołkiem, który nigdy nie wyruszyłby na przygodę. Jednak w gruncie rzeczy pan Bilbo odziedziczył jednak pewną żyłkę wędrowca po swojej matce Belladonnie Tuk, która pochodziła z rodziny, o której pojawiały się plotki, że ma związki z elfami. Należy tu jednak zaznaczyć, że już sam narrator dementuje te przypuszczenia.
___Wydarzenie, które „zachęciło” Bilba do wędrówki jest opisane z właściwym tylko dla „hobbita…” humorem sytuacyjnym Bagginsa odwiedza Gandalf podstępem zmusza Bilba do uczestnictwa w wyprawie z trzynastoma krasnoludami. Celem wędrówki staje się pomoc na powrót na tron samego Thorina Dębowej Tarczy. Mianowicie, jak na świat fantasty przystało, kopalnię krasnoludów zajął smok, widocznie uznając że to doskonałe miejsce na skarbiec oraz baza wypadowa do gnębienia okolicznej ludności.
___Tak właśnie zaczyna się wielka przygoda Bilba. Po drodze do Smauga tak właśnie nazywał się ten ogromny jaszczur Bagginsa wraz z kompanią napotyka po drodze wiele trudności. Pierwszą wartą wzmianki są gobliny. ___Chciałbym zachęcić do przeczytania tej lektury, bowiem jest ona bardzo ciekawa. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, język jest zrozumiały oraz prosty. Każda sytuacja potrafi tutaj wzbudzić uśmiech na twarzy. Powieść jest przy tym bardzo pouczająca, (co może nie być argumentem dla części odbiorców), a świadczy o tym chociażby wpisanie jej na listę lektur dodatkowych.