Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T12:09:48+02:00
W dzisiejszych czasach posługa kapłańska nie jest łatwa. Kościół i wszystko, co z nim związane, jest często wyśmiewane i pogardzane. Wiele osób drwi z religii chrześcijańskiej, stawiając ją w nieprzychylnym świetle. Mają w pogardzie Krzyż, święte obrazy, oraz inne znaki naszej wiary. Co najgorsze niewiele jest osób, które gotowe są bronic swojej religii. W takich czasach potrzebne są osoby ze specjalnym charakterem i osobowością, aby dawały świadectwo wiary chrześcijańskiej. W nich leży nadzieja na lepszą przyszłość kościoła, którego jesteśmy częścią.
Kapłani w XXI wieku powinni odznaczać się specjalnymi zdolnościami, talentami i cechami charakteru. Dzisiejszy ksiądz powinien być przede wszystkim otwarty na nowości. Nie może zamykać się na postęp, nie dopuszczać do siebie nic nowego. Powinien potrafić zrozumieć to, że świat idzie na przód. Jeśli będzie skłonny do zaakceptowania czegoś nowego, da sobie szansę zrozumienie dzisiejszych ludzi, w szczególności młodzieży, która zwykle nie lubi tego, co stare i zakurzone.
Inną cechą, talentem takiego księdza powinna być umiejętność słuchania. Kiedy bowiem będzie chciał wysłuchać spraw, z jakimi ludzie do niego przychodzą, zaczną oni bardziej go szanować, a tym samym przekonywać się do tego, co głosi. Będą chętniej go słuchali, starali się zrozumieć to, do czego chce ich nakłonić. Zaczną mu ufać, co w takiej pracy jest szalenie ważne. Ksiądz, któremu ludzie nie ufają nie może w pełni spełniać swojego powołania.
Istotną cechą księdza w dzisiejszych czasach jest poczucie humoru. Wierni chętniej słuchają słów duszpasterza, jeśli są one przedstawione w ciekawy sposób. Większość ludzi nie lubi monotonnych wywodów, mówionych z kamienną twarzą bez iskry wesołości. Potrzebne są dla nich uśmiech, radość i poczucie humoru. Ksiądz, który ma takie cech łatwiej osiągnie to, co powinien. Sprawi, że wierni nie będą chodzili, np.; na mszę jak za karę, ale z radością, bo będą wiedzieli, że ich duchowy przewodnik potrafi mówić tak, aby łatwiej mogli zrozumieć Słowo Boże.
Duszpasterz XXI wieku powinien pomagać swoim wiernym. Musi pomagać im w ich kłopotach, służyć radą i zrozumieniem, albo chociaż szczerą rozmową. Powinni oni wiedzieć, że mogą na niego liczyć niezależnie od sytuacji. Jego zachowanie reprezentuje przecież Kościół, w którym sprawuje posługę. Ludzie chętniej obcują z ludźmi, którzy potrafią zrozumieć ich problemy i gotowi są pośpieszyć im z pomocą.
Niełatwo być dziś księdzem. Zewsząd czyhają różne niebezpieczeństwa w postaci drwin, ośmieszeń, a niekiedy i fizycznej agresji. Ważne jest więc, aby Kościół reprezentowali ludzie mający cechy podane powyżej. Być może, jeśli więcej będzie więcej takich księży ludzie zrozumieją, jak wspaniała jest wiara chrześcijańska.
43 1 43
2010-04-11T12:16:26+02:00
Kapłan to osoba, która nie tylko przekazuje nam wiarę to osoba , która powinna być dla nas bliska , powinna okazywać zrozumienie dla innych . Bardzo często nie którzy mają tak zwane : wątpliwości wiary kapłan powinien pomóc tym ludziom pokazać ich błędy , zrozumieć pocieszyć. Przekazując nam wiarę również powinien być z nami szczery , wszystko nam dokładnie do powiedzieć rozmawiać z nami . Gdy odbywamy spowiedź świętą , również liczymy na pocieszenie , wybaczenie za grzechy wtedy kapłan wstawia się za nas u Boga i prosi aby nam wybaczył . Może nam się tylko zdaje , lecz kapłan ma bardzo odpowiedzialne zajęcie musi dbać o to by wszędzie panowało dobro o to abyśmy dalej wierzyli i umacniali się w swej wierze. Kapłan bardzo często pomaga i wyciąga pomocną dłoń do innej osoby , osoby chorej , poszkodowanej . Kapłan powinien mieć za zadanie postrzegać świat lepszym i głosić o tym . Otrzymując komunie przyjmujemy ciało Jezusa to właśnie kapłan udziela nam najważniejszych sakramentów w życiu , otrzymujemy od niego co raz więcej Boga , bardziej zbliżamy się do nieba . Gdy kapłan głosi ewangelie powinien opowiadać nam wszystko bardzo dokładnie tłumaczyć co jest złe a co dobre. Nie jest to łatwe , ponieważ to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymagające od niego cierpliwości i zrozumienia. Ksiądz otrzymał zadanie prowadzenia nas do Boga i nieba . Kapłan musi być również tolerancyjny i otwarty dla innych . I zawsze, czy to w czasie Mszy Świętej w telewizji, przypominał mi co jest najważniejsze; że będzie zawsze mówił PRAWDĘ, bez względu na to, czy ta PRAWDA będzie dobrem czy złem.
Kżdy ksiądz powinien być przykładem dobra , tak jak Jezus nauczac nas i chronic przed złem .

Jeśli jest za mało napisz dopiszę .!!
4 4 4