ćw. 4, 5 / 96
Ćwiczeniówka "Gramatyka i Stylistyka" do kasy pierwszej gimnazjum.

ćw 4/ 96

Odpowiedz na poniższe pytania dotyczące znanych bohaterów literackich. W każdej odpowiedzi użyj orzeczenia imiennego.


a) Dlaczego Rejent powtarzał ciągle "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" ?

b)Dlaczego Robinson Crusoe przetrwał na bezludnej wyspie ?

c)Dlaczego Alina szybciej nazbierała pełen dzban malin?

d)DLaczego Jurand przybył do Szczytna?


ćw 5 / 96

Napisz któtką ( ok. 10 zdań ) charakterystykę swojego najlepszego kolegi ( koleżanki) . Podkreśl orzeczenia imienne.


___

Proszę o szybkie zrobienie ... :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T12:50:21+02:00
Moja najlepsza przyjaciółką jest (.............). Wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w domku jednorodzinnym we Wrocławiu. (....) ma 13 lat i jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum. Jej starsza siostra studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

(.....) jest szczupła i wysoka. Jest brunetką o brązowych oczach i drobnej budowie ciała. Na czerwonych , pełnych ustach często gości uśmiech. Prowadząc rozmowę mówi głośnym i donośnym głosem , gestykulując przy tym rękami. (....) ubiera sie w stylu sportowym. porusza się szybkim i dużym krokiem. Interesuje się matematyką i geografią. Potrafi w pamięci obliczać wyniki dużych i skomplikowanych liczb. Bardzo dobrze pływa i gra w tenisa ziemnego. Jej hobby to muzyka i taniec.
(......) z charakteru jest miła i dowcipna. Potrafi wprowadzić w dobry humor nawet największego pesymistę. Jest pełna energii i ma bujną wyobraźnię. Jest także uparta. Lubi postawić na swoim i nie przekonają jej żadne argumenty. (....) jest tez wielka gadułą. Potrafi rozmawiać bez wytchnienia nawet przez kilka godzin. W stosunku do innych jest zawsze grzeczna i życzliwa. Wypowiada się całymi zdaniami i z pełnym szacunkiem zarówno do starszych jak młodszych.

Uważam , że (.....) jest osobą sympatyczną i miłą. Jest odważna , ponieważ nie boi się wyrazić własnego zdania. Jest także odpowiedzialna , gdyż zawsze wywiązuje się z poleconych jej obowiązków.
(....) jest moją najlepszą przyjaciółką, na której można polegać i powierzyć każda tajemnicę.


Nie wiem czy może być.
W miejsce kropek wstaw imię.
54 4 54