Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T12:12:35+02:00
Po powrocie miarę goryczy dopełnił fakt o cichym ślubie jego ukochanej i Alberta. Jego ból osiągnął punkt kulminacyjny podczas jego pocałunku z Lottą - po opuszczeniu jej domu zdecydował, iż przyszedł już czas pożegnania ze światem. Zdecydował się na ostateczny, jaskrawy przejaw buntu przeciw współczesnemu mu światu, prawom nim rządzącymi i absurdowi istnienia (celem istnienia jest nieuchronny zgon i wtórująca mu apatia związana ze świadomością nadchodzącego końca). Waży się w końcu na powolną, samobójczą śmierć manifestującą jego sprzeciw i odciskającą piętno na osobach z jego otoczenia (włączając w to Lottę).
4 3 4
2010-04-11T12:12:40+02:00
Motywem samobójstwa Wertera – typowego bohatera i wzorca okresu Romantyzmu, przedstawionego w utworze Johana Wolfganga Goethego, była niespełniona miłość. Co to znaczy „nie spełniona”? Za nim odpowiemy na to pytanie, zastanówmy się najpierw czym właściwie jest miłość?
Definicji miłości nie da się jednoznacznie określić. Dla każdego człowieka będzie ona czymś innym, gdyż każdy człowiek inaczej pojmuje otaczający nas świat – jest indywidualnością charakteru, zachowań oraz uczuć. Najlepszy opis miłości, który najtrwalej zakorzenił się w mojej pamięci, stając się jednocześnie dewizą warunkującą moje zdanie na ten temat, to cytat z „Hymnu do Miłości” z Pierwszego Listu do Koryntian (Nowy Testament):
4 3 4
2010-04-11T12:17:24+02:00
Jedna z podstawowych przyczyn była jego nieszczesliw milosc do lotty, ktora go odtracila,poniewaz byla juz zareczona z Albertem, a innymi powodami to bylo oszukanie bohatera przez hrabiego oraz brak sensowosci zycia. Werter nie widzial sensu dalszej egzystencji dlatego popelnij swmobojstwo.
4 5 4