Wymyśl własną wyspę... :
Jak się nazywa i jak wygląda wasza wyspa
określcie przedewszytskim kto bedzie rządził na wyspie
ustalic wlasna konstytucje.. ( najważniejsze prawa i wolności dla mieszkancow)
opis wyspy fizyczny
hymn

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

2

Odpowiedzi

2010-04-11T13:14:49+02:00
Moja wyspa nazywa się KOGUT znajduje się ona w Północnej Ameryce. Ma ona 90000 km. Jest na niej wiele drzew, roślin i zwierząt. Domów jest niewiele, bo mało jest materiałów budowlanych. Żyje tam niewiele osób, ponieważ nie ma za dużo pożywienia. Najwięcej ludzi przybywa tam z powodu rozbitego statku lub samolotu. Na wyspie rządzę ja nazywam się Konstantyn Bochenek mam 87 lat. Mieszkańcy mają także regulamin, który muszą przestrzegać, choć niektóry go lekceważą.- Muszą dbać o porządek wyspy.
- Nie zaśmiecać środowiska.
- Muszą pomagać każdemu w potrzebie.
- Budować coraz więcej domów.
- Być uprzejmym.
- Wymyślać różne wynalazki, które ułatwiają życie.
- Nie zabijać zwierząt, jedynie za zgodą leśniczego.Jeżeli ktoś nie przestrzega regulaminu zostanie on wyrzucony z wyspy, a jeżeli ktoś przestrzega regulaminu to zostaje wynagrodzony przykładowym pucharem dobrego obywatela.
8 1 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T13:36:34+02:00
Moja wyspa kajamokoland jest połozona jest na Atlantyku.Jest niewielka.Ma tylko 500 000kmkwadratowych.Wyspe tworzą głównie wsie i male miasteczka nieemitujące zbyt wielkiej ilości spalin.Stolicą jest najbardziej rozwinięte miasto w centrum kraju-Laurencja.Ustrój to monarciha parlamentarna.Monarcha pelni fukcje reprezentacyjną a wladze pelni parlament.
KONSTYTUCJA
W moim królestwie obowiązuje kara świerci ale tylko dla najwiekszych zbrodniarzy i zwyrodnialców.Egzekucje nalezy przeprowadzic w ciągu 5 dni roboczych po zakończeniu procesu.Skazany ma prawo wybrać sposób uśmiercenia(Uśpienie farmakologiczne,krzesło elektrycze lub szubienica).Nałogowców wysyła sie na przymusowe leczenie.Wszystkie dzieci dostają alimenty jesli nie mają któregoś z rodziców Na wyspie biedni ludzie mają refundowane leki i jedzenie.Nie ma bezdomnych bo są ogromne schroniska.Duzo łatwiej jest znalezc prace bo jest ozywienie gospodarcze.prawo jazdy mozna dostać dopiero w wieku 21 lat.Kazdy kto zaklada wlasną firme dostaje na to środki.Kazdy ma prawo do wolności wyznania i słowa,poruszania sie po terytorum kraju i wyjazdu za granice,prawo do pracy,do zakladania rodziny.Do wyrazania poglądów jesli nikomu nie robią krzywdy.A Hymn to Dzaga Dody . . .
12 2 12