Odpowiedzi

2010-04-11T13:23:50+02:00
Aby zło dobrem zwyciężać i zachować godność człowieka, nie wolno walczyć przemocą. Ojciec Święty, w czasie stanu wojennego w modlitwie do Pani Jasnogórskiej powiedział, że „naród nie może rozwijać się prawidłowo, gdy jest pozbawiony praw, które warunkują jego pełną podmiotowość i państwo nie może być mocne siłą żadnej przemocy”. Komu nie udało się zwyciężyć sercem i rozumem, usiłuje zwyciężyć przemocą. Każdy przejaw przemocy dowodzi moralnej niższości. Najwspanialsze i najtrwalsze walki, jakie zna ludzkość, jakie zna historia, to walki ludzkiej myśli; najnędzniejsze i najkrótsze, to walki przemocą. Idea, która potrzebuje broni, by się utrzymać, sama obumiera. Idea, która utrzymuje się tylko przy użyciu przemocy, jest wypaczona. Idea, która jest zdolna do życia, podbija sobą; za nią spontanicznie idą miliony. Solidarność dlatego tak szybko zadziwiła świat, że nie walczyła przemocą, ale na kolanach, z różańcem w ręku, przy polowych ołtarzach, upominała się o godność ludzkiej pracy, o godność i szacunek dla człowieka. O te wartości wołała bardziej niż o chleb powszedni. W ostatnim roku swojego życia Kardynał Wyszyński powiedział, że „świat pracowniczy na przestrzeni ostatnich dziesiątek lat doznał wielu zawodów, ograniczeń.
<mam nadzieje że pomogłam>(;
2 5 2
2010-04-11T13:29:09+02:00
1.Jak chrześcijanin powinien ragować na doznane krzywdy?
TO ZNACZY JEŚLI KTOŚ NAS SKRZYWDZI ,NIGDY NIE KRZYWDZMY TEJ OSOBY W REWANŻU.TRZEBA SIĘ WYCISZYC I POMÓC TEJ OSOBIE ZROZUMIEC ,ŻE ŻLE ZROBIŁA,ŻE NAS TO ZABOLAŁO,TRZEBA JEJ WYTŁUMACZYC ,ZE TO NIC NIE PRZYNOŚ DOBREGO JEŚLI KOGOŚ KRZYWDZIMY.
2.Co znaczy zło dobrem zwyciężać?
TO ZNACZY ,ŻE JEŚLI ZROBIMY COŚ ZŁEGO TO POWINNIŚMY SIE ZASTANOWIC NAD SWOIM POSTEPOWANIEM,A W ZAMIAN ZRÓBMY COŚ DOBREGO POŻYTECZNEGO.NP.GDY WYŚMIEJEMY KOLEGĘ ,ŻE SIĘ ŻLE UCZY,TO LEPIEJ POMÓŻMY MU W NADROBIENIU ZALEGŁOŚCI W LEKCJACH.
5 4 5
2010-04-11T13:29:25+02:00
1.Moim zdaniem chrześcijanin powinien reagować na doznane krzywdy.Nie zależnie jakie one są.Należy dzielić się uczuciami z innymi.Powinien powiedzieć komuś o krzywdzie jakiej ktoś mu wyrządził i wspólnie coś poradzić na to.Razem zawsze jest raźniej.Nie należy zostawiać nieprzyjemnych doznań w przeszłości,ponieważ wiąże się to także z naszą psychiką i może to mieć na nią zły wpływ

2.Zło dobrem zwyciężać oznacza to ,że gdy dzieje nam się krzywda nie powinniśmy zwalczać tego złem tylko dobrem.Jak na przykład gdy w szkole dzieje nam się krzywda,gdy dzieje się coś niedobrego to uważam,że należy zgłosić to osobie starszej,ponieważ gdy reagujemy złem na wyrządzone krzywdy to sytuacja wcale się nie poprawia.Dobro może pokonać zło i nie musi być to wcale robione siła czy złym słowem.Lepiej i łatwiej jest to zrobić z kimś kto może coś poradzić,zadziałać.
2 5 2