Odpowiedzi

2010-04-11T19:07:09+02:00
Hajnówka : Obrazy zarówno biblijne, jak też historyczne maja inspirować także współczesnych chrześcijan do zainteresowania się Pismem Świętym i historią Kościoła.


Freski przedstawiające sceny biblijne oraz obrazy przypominające wydarzenia z historii Kościoła pokrywające, zarówno ściany trzech naw świątyni, jak też jej sklepienie, zaprojektował i wykonał artysta plastyk Jerzy Pasternak z Krakowa. Zostały one wkomponowane w mozaikę, autorstwa prof. Wiktora Zina, znajdującą się w absydzie, przedstawiająca sceną ukrzyżowania Chrystusa oraz istniejące witraże. Było to kosztowne dzieło, na pewno mozemy to stwierdzić . Obrazy te zostały namalowane na pewno z wielkim wysiłkiem oraz trudem .

Tychy :

Polichrommia w tychach nie różni się zbytnio od polichrommi w Hajnówce obrazy również przedstawiają obrazy biblijne w ciekawy artystyczny sposób .

Te obrazy bardzo podobają mi się nazwijmy to pod wzgledem artystycznym - ja bym nie potrafiła wykonać takiego obrazu . Samo posioadanie go byłoby dla mnie ogromnym zaszczytem .
1 2 1