Odpowiedzi

2010-04-11T14:10:00+02:00
Odpoczywajac nie powinnismy miec poczycia winy dlatego ze robimy sobie przerwe.
Przy odpoczynku poczucie winy mozemy miec, gdy robimy sobie jakas dlugo przerwe lub odpoczynek.
Zalezy dla kogo poczucie winy jest przy odpoczywaniu podczas pracy, bo jesli osoba jest solidna i pracujaca to moglaby miec jakies watpliwosci lub osoba leniwa i tz. nierób nie bedzie mial poczucia winy dlatego ze nie pracuje, bo dla niego to nic nie zalezy mu na pracy i wysilku innej osoby lub o pocy dla kogoś.
1 5 1
2010-04-11T14:10:48+02:00
Każdy człowiek po ciężkim dniu ma prawo do odpoczynku, gdyż bez niego czuję się źle i jest zmęczony.
Nie powinno się mieć poczucia winy i wyrzutów sumienia. Odpoczynek jest dla każdego z nas czymś zupełnie naturalnym, bez czego nie wyobrażany sobie życia.
Osoby, które są pracoholikami mogą mieć takie wyrzuty, jednak należą oni do mniejszości i ich przypadek rozpatruje się inaczej. A mianowicie, według nich odpoczywając tracimy cenny czas, który możemy zagospodarować na wykonanie jakiejś pracy lub zrobienie czegoś ważnego.
Wszystko zależy od podejścia do życia. Ja osobiście uważam, że odpoczywając nie powinno się mieć poczucia winy. Praca jest ważna, ale odpocząć też trzeba.
1 5 1
2010-04-11T14:46:34+02:00
Każdy człowiek choćby raz w życiu musiał pracować. Nieważne, czy to odrobienie lekcji, posprzątanie pokoju, czy też pełnopłatny etat w firmie. Praca jest niekiedy ciężka i męcząca, nuży nas. Po wykonanym zajęciu utarło się powiedzenie, że zasługujemy na odpoczynek. Czy jest ono słuszne? Sądzę, że tak. Moim zdaniem, gdy człowiek naprawdę się stara, męczy się aby uzyskać pożądany efekt, jest on warty nagrodzenia, takiego jak np. odpoczynek. Jednak kiedy przypisujemy sobie zasługi innych powinniśmy mieć wyrzuty sumienia, że cała chwała przychodzi nam, kiedy my po prostu się obijamy, korzystając z czyjegoś wysiłku.
1 5 1