Jest listopad1918r.Każdy dzień przynosi coraz to bardziej sensacyjne wiadomości.Zredaguj numer gazety,w której poinformujesz czytelników o tych ważnych wydarzeniach.Dokończ tytuły,uzupełnij notatki,wymyśl tytuł gazety.
TYTUŁ GAZETY

TEJ CHWILI LUDZKOŚĆ OCZEKIWAŁA OD PONAD CZTERECH LAT
NARESZCIE KONIEC..................................................................................................................................................................................................................................................................................
Rewolucyjny zamęt w Niemczech i Austrii
WŁADCY POZBAWIENI SWYCH TRONÓW!!!
Berlin,Wiedeń(korespondencja własna).Głód i niezadowolenie z klęsk na froncie spowodowały.......................................................................................................................................................................................................................................................................
CO SŁYCHAĆ W ROSJI?
Piotrogród.Jak donoszą nieliczni korespondenci,w kraju tym od roku rządzą................Zaprowadzili oni całkiem nowe porządki społeczne i polityczne.
GŁOS KOBIET CORAZ SILNIEJSZY!
Kongres kobiet oświadcza:Nie pozwolimy,aby naszą rolę ograniczano do...........................................................................................
Dla wielu radość -dla uczniów kłopot
MAPA EUROPY NIEAKTUALNA.

1

Odpowiedzi

2010-04-11T16:51:24+02:00
Nareszcie koniec wojny !
PO 4 latach Niemcy, Austro-Wegry, Bułgaria, Turcja zostały zmuszone do kapitulacji. Rozejm, czyli zawieszenie broni podpisano 11 listopada 1918 r. traktat pokojowy podpisano w czerwcu 1919 w Wersalu pod Paryżem.

Głód i niezadowolenie z klesk na froncie spowodowały niezadowolenie społeczeństw, ktore ządały zaprzestania działań wojennych oraz poprawy warunków życia, bo ludnośc cywilna cierpiała głód.

Jak donoszą nieliczni korespondenci, w kraju tym od roku rządzi komunistyczna dyktatura. Zaprowadili oni całkiem nowe porzadki społeczne i polityczne. Bezwzgledne posluszenstwo wobec nowej wladzy.

Kongres kobiet oświadcza: nie pozwolimy, aby nasza role ograniczano do roli gospodyni domu. Kobiety zadaly rownouprawnienia i praw wyborczych odkad zaczely pracowac w meskich zawodach.

Mapa Eurpy nieaktualna.
Rozpad Austro-Wegier. Niepodlegle panstwa proklamowane to Czechoslowacja, Wegry i Jugoslaiwa. wlasne panstwa utworzyly Estonia, Litwa i Łotwa, ktore wykorzystaly rewolujce w Rosji.

pozdrawiam : )

1 5 1