To jest prawdziwy autorytet-charakterystyka postaci prawdziwej lub fikcyjnej...

Prosze o pomoc...pilne!!!
prosze takze aby ta charakterystyka miala wszystkie zawarte informacje znajdujace sie w charakterystyce,scislie trzymac sie faktow,opisuj bohatera a nie opowiadaj o jego losach,uwzglednic jak najwiecej elementow charakterystyki!!!!!!

1

Odpowiedzi

2010-04-11T14:42:33+02:00
Odyseusz to tytułowy bohater " Odysei " , a także drugoplanowy " Iliady". Był królem Itaki, wspaniałym mężem oraz ojcem . Miał żonę Penelopę i syna Telemacha, których bardzo kochał, lecz jego losy potoczyły się tak, że nie widział ich przez dłuższy czas.
Odys miał południowy typ urody i posiadał wyjątkowo dobrze zbudowane ciało . Był bardzo przystojnym mężczyzną, podziwianym przez wiele kobiet.
Bohater zawsze wyróżniał się swoją pewnością siebie. Potrafił sprostać każdemu wyzwaniu, nigdy się nie poddał i zawsze dążył do celu. Był konsekwentny w działaniu, a czasami nawet okrutny i nieubłagalny . Zawsze potrafił postawić na swoim i dzięki temu przeżył wieloletnią wojnę i tułaczkę po morzu . Był wierny żonie, bo wiedział, że tylko ją kocha i darzy wyjątkowym uczuciem - miłością .
Odyseusz posiadał cechy prawdziwego, mężnego herosa . Niejednokrotnie wykazał się swoim sprytem i odwagą. Podczas wojen, zawsze przewidywał wszystkie możliwe skutki swoich działań oraz w każdej sytuacji starał się być ostrożny. Bohater był mężczyzną bardzo ciekawym życia. Korzystał z każdej chwili, która pomagała mu poznać świat bliżej.
Odys walczył na wojnie jak tylko najlepiej potrafił. Był inteligentny i podstępny, gdyż wymyślił plan związany z zawładnięciem nad Troją . Był mądry , błyskotliwy i dobrze władał bronią .
Moim zdaniem Odyseusz to wyjątkowa postać . Radził sobie w każdej sytuacji. Dzielnie walczył i odbył swoją podróż do domu. Jego charakter bardzo pomógł mu przetrwać w wierze w sobie i wytrwać wszystko, aby tylko móc wrócić do rodzinnej Itaki .
1 5 1