Odpowiedzi

2010-04-11T14:38:10+02:00
Najważniejsze w książce zapewne są spotkania Księcia z mieszkańcami pobliskich planet. W tych spotkaniach zawarta jest całą filozofia i glębokość moralna książki.

Zacznę od spotkania z królem. Krół był, w książce, symbolem władzy. Chciał on wydawać wszystkim rozkazy, mimo, że w oku nikogo nie było. Natrafiając na Małego Księcia wydawał mu dziwne rozkazy typu "oddychaj!". Książę szybko odszedł z planety, twierdząc, że dorośli są dziwni. Rządza władzy króla często objawiania jest w naszych czasach. Ile już widzieliście w rządzię kłótni, obrzucania się błotem właśnie o tą jedną rzecz - władzę?
2010-04-11T14:43:21+02:00
Jesli chodzi co ja bym wybral , to polecam Ci cytat : najwazniejsze jest niewidzialne dla oczu - przerabialem ta ksiazke niedawno i nauczielka powiedziala ze to najwazniejsze jest :P
2010-04-11T14:45:15+02:00
"Wśród ludzi jest się także samotnym" ponieważ:
Będąc z ludźmi, w towarzystwie można się czuć samotnym. Każdy ma jakieś swoje potrzeby i pragnienia. Dużym i mocnym pragnieniem jest mieć przyjaciela, co więcej, takiego, któremu można bezgranicznie ufać, który jest z nami i dla nas. Nie zapominajmy jednak, że my też mamy być przyjacielem. Nie można jedynie brać, ale trzeba również dawać. Według mnie człowiek bez przyjaźni jest bardzo pusty. Nawet znajdując się wśród ludzi, nie jest szczęśliwy, czuje się samotny i niepotrzebny. To właśnie przyjaźń potrafi tak usatysfakcjonować człowieka, że czuje się on potrzebny, może nawet kochany. Wie, że może na kimś polegać, ale także wie, że jest dla kogoś ważny.